Предмет: Физика, автор: nika4729

Визначте роботу, яку здійснює двигун автомобіля під час розгону зі стану спокою, якщо відомо, що маса автомобіля 3 т, і він рухається з прискоренням 3 м/с2 протягом 15 с. Коефіцієнт тертя дорівнює 0,05.

Ответы

Автор ответа: phantomspam2050
0

Ответ:

Для визначення роботи, яку здійснює двигун автомобіля під час розгону, можна скористатися наступною формулою:

Робота (W) = Сила (F) × Відстань (d)

Спочатку потрібно визначити силу, яку здійснює двигун автомобіля. Цю силу можна визначити за другим законом Ньютона:

F = m × a

де

F - сила,

m - маса автомобіля,

a - прискорення.

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

F = 3000 кг × 3 м/с² = 9000 Н

Тепер, коли ми знаємо силу, можна обчислити відстань, яку пройшов автомобіль за час розгону. Для цього використовується формула руху зі сталим прискоренням:

d = (1/2) × a × t²

де

d - відстань,

a - прискорення,

t - час.

Підставляємо відомі значення:

d = (1/2) × 3 м/с² × (15 с)² = 337,5 м

Наостанок, обчислюємо роботу:

W = F × d

W = 9000 Н × 337,5 м = 3 037 500 Дж

Таким чином, робота, яку здійснює двигун автомобіля під час розгону зі стану спокою, становить 3 037 500 Дж.

Похожие вопросы