Предмет: Химия,
автор: evka22440
Сульфур у сполуці з гідрогенои проявляє нижчий ступінь окиснення. Який об'єм водню (н. У.) витратиться на взаємодію з 126г сірки?
Ответы
Автор ответа:
1
Для визначення об'єму водню, який буде витрачений при реакції сірки з воднем, спочатку необхідно скласти реакційне рівняння:
S + H₂ → H₂S
З реакційного рівняння видно, що 1 моль сірки (S) реагує з 1 моль водню (H₂) за утворення молекули сульфіду водню (H₂S).
Для обчислення об'єму водню, використаємо закон Шарля, який говорить, що об'єм газу прямо пропорційний кількості речовини (в молях), яку він займає за заданої температури і тиску.
Молярна маса сірки (S) дорівнює 32 г/моль.
Задана маса сірки - 126 г.
Кількість молей сірки (n) обчислюємо, розділивши масу на молярну масу:
n = маса / молярна маса = 126 г / 32 г/моль = 3.9375 моль (округлюємо до 4 моль)
Закон Шарля каже, що об'єм водню (V) буде пропорційним кількості молей сірки:
V(H₂) / n(S) = V₁(H₂) / n₁(S)
Ми знаємо, що нормальний об'єм водню (Н. У.) становить 22.4 л/моль при нормальних умовах (0°C та 1 атм тиску). Таким чином:
V₁(H₂) = n₁(S) * V(H₂) = 4 моль * 22.4 л/моль = 89.6 л
Отже, об'єм водню (н. у.), витрачений при взаємодії 126 г сірки, становить 89.6 л.
S + H₂ → H₂S
З реакційного рівняння видно, що 1 моль сірки (S) реагує з 1 моль водню (H₂) за утворення молекули сульфіду водню (H₂S).
Для обчислення об'єму водню, використаємо закон Шарля, який говорить, що об'єм газу прямо пропорційний кількості речовини (в молях), яку він займає за заданої температури і тиску.
Молярна маса сірки (S) дорівнює 32 г/моль.
Задана маса сірки - 126 г.
Кількість молей сірки (n) обчислюємо, розділивши масу на молярну масу:
n = маса / молярна маса = 126 г / 32 г/моль = 3.9375 моль (округлюємо до 4 моль)
Закон Шарля каже, що об'єм водню (V) буде пропорційним кількості молей сірки:
V(H₂) / n(S) = V₁(H₂) / n₁(S)
Ми знаємо, що нормальний об'єм водню (Н. У.) становить 22.4 л/моль при нормальних умовах (0°C та 1 атм тиску). Таким чином:
V₁(H₂) = n₁(S) * V(H₂) = 4 моль * 22.4 л/моль = 89.6 л
Отже, об'єм водню (н. у.), витрачений при взаємодії 126 г сірки, становить 89.6 л.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: bejbarssanbaj065
Предмет: Алгебра,
автор: Maxim28042009
Предмет: Алгебра,
автор: egorromakhov08
Предмет: Математика,
автор: khasanowadina
Предмет: Английский язык,
автор: rocemij277