Предмет: Физика,
автор: vasilevagela590
Визначте роботу струму за 2 хвилини, якщо два резистори з’єднані паралельно й підключені до джерела струму, напруга на затискачах якого дорівнює 16 В. Резистори мають опори 2 і 8 Ом.
Ответы
Автор ответа:
2
W = I^2 * R * t
де I - сила струму (ампер), R - опір (ом), t - час (секунди).
Оскільки ми маємо два резистори, з'єднані паралельно, загальний опір паралельного з'єднання можна обчислити за формулою:
1/R_total = 1/R1 + 1/R2
За наданою умовою, опори резисторів складають 2 і 8 Ом, відповідно:
1/R_total = 1/2 + 1/8
1/R_total = 4/8 + 1/8
1/R_total = 5/8
R_total = 8/5 Ом
Ми також знаємо, що напруга на затискачах джерела струму дорівнює 16 В.
Тепер можна обчислити силу струму (I) за допомогою закону Ома:
I = V / R_total
I = 16 / (8/5)
I = 16 * (5/8)
I = 10 А
W = I^2 * R * t
W = 10^2 * (8/5) * 120
W = 100 * (8/5) * 120
W = 100 * 96
W = 9600 Дж
Отже, робота струму за 2 хвилини становить 9600 Дж.
Похожие вопросы
Предмет: География,
автор: jdanovadarina3
Предмет: Английский язык,
автор: stalkermowe
Предмет: Химия,
автор: marianeplueva2023
Предмет: Химия,
автор: karenina20044
Предмет: Математика,
автор: ktelnova8