Дайте відповіді на запитання до джерела.
《Заборона читати привітання українською мовою і протест українців проти цього, приїзд великого числа делегатів від різних інституцій з Галичини, на чолі зі старим Романчуком, головою українського парламентарного клубу у Відні, їхні промови українською мовою, проголо шені звиклими, часом дуже талановитими промовцями, бага тьом людям уперше розкрили очі на український рух.
Взагалі такі публічні, прилюдні виступи українців значно розбудили свідомість у широких масах як міських, так і селян ських, що виразно помічалося за попитом на українську книж ку, який після ювілею Котляревського помітно зріс, і багато ро сійських книгарень у провінції почали закуповувати з нашої книгарні книжки, бо їх уже стали вимагати широкі кола》
А. Про яку подію йдеться у фрагменті джерела? Коли вона відбулася?
Б. Чому цю подію назвали всеукраїнським 《святом української інтелігенції》?
Ответы
Ответ:
А. У фрагменті джерела йдеться про подію, пов'язану з забороною читати привітання українською мовою та протестом українців проти цього. Описується приїзд делегатів з Галичини, на чолі з Романчуком, головою українського парламентарного клубу у Відні, які виступали українською мовою і своїми промовами розбудили свідомість у широких масах.
Б. Цю подію назвали всеукраїнським "святом української інтелігенції" через її значущість та вплив на свідомість українського народу. Виступи делегатів українською мовою розкрили очі людям на український рух, а публічні виступи значно розбудили свідомість мас. Це свято української інтелігенції відбулося після ювілею Котляревського, і після нього попит на українську книжку помітно зріс, а книгарні почали закуповувати книги з українських видавництв.
Объяснение: