Предмет: Физика,
автор: owhfiwihdjwidhhh
БУДЬ ЛАСКА СРОЧНО
За допомогою рухомого блоку піднімають 12- літрове відро з піском, прикладаючи силу 120Н. Визначити ККД блока, якщо маса блока 0,5кг.Густина піску 1600кг/м3.
Ответы
Автор ответа:
1
Для визначення ККД блока необхідно визначити роботу, яку потрібно виконати, щоб підняти відро.
Робота, яку потрібно виконати, щоб підняти відро з піском, дорівнює роботі, яку виконує сила 120 Н на відстані h від землі до місця, де знаходиться відро з піском:
W = Fh = 120 Н h
Маючи об'єм і густину піску, можемо визначити його масу:
m = V p = 12 л 1600 кг/м^3 = 19200 г = 19,2 кг
Також можемо визначити силу тяжіння відра з піском:
Ft = m g = 19,2 кг 9,8 м/c^2 = 188,16 Н
Оскільки відро з піском знаходиться в рівновазі, сила, що піднімає його, дорівнює силі тяжіння:
F = Ft = 188,16 Н
Тоді ККД блока визначається за формулою:
ККД = W/(Fd), де d - довжина шляху руху блока
Так як блок переміщується на висоту h, а довжина шляху блока дорівнює шляху, який подолає підняте відро, то:
d = h = 1 м (припустимо, що відро з піском знаходиться на висоті 1 м)
Отже:
ККД = W/(Fd) = (120 Н 1 м)/(188,16 Н 1 м) ≈ 0,638
Отже, ККД блока приблизно дорівнює 0,638 або 63,8%.
Робота, яку потрібно виконати, щоб підняти відро з піском, дорівнює роботі, яку виконує сила 120 Н на відстані h від землі до місця, де знаходиться відро з піском:
W = Fh = 120 Н h
Маючи об'єм і густину піску, можемо визначити його масу:
m = V p = 12 л 1600 кг/м^3 = 19200 г = 19,2 кг
Також можемо визначити силу тяжіння відра з піском:
Ft = m g = 19,2 кг 9,8 м/c^2 = 188,16 Н
Оскільки відро з піском знаходиться в рівновазі, сила, що піднімає його, дорівнює силі тяжіння:
F = Ft = 188,16 Н
Тоді ККД блока визначається за формулою:
ККД = W/(Fd), де d - довжина шляху руху блока
Так як блок переміщується на висоту h, а довжина шляху блока дорівнює шляху, який подолає підняте відро, то:
d = h = 1 м (припустимо, що відро з піском знаходиться на висоті 1 м)
Отже:
ККД = W/(Fd) = (120 Н 1 м)/(188,16 Н 1 м) ≈ 0,638
Отже, ККД блока приблизно дорівнює 0,638 або 63,8%.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: alinaoskina225
Предмет: География,
автор: Аноним
Предмет: Английский язык,
автор: Frosdgh345
Предмет: Русский язык,
автор: egorzalapenko