Предмет: Химия, автор: nybikmisha

До розчину,що містить нітрат масою 25 г добавили розчин магній хлориду. Визначте масу нерозчинної солі, що утворилася

Ответы

Автор ответа: professional65
0

Дано: маса розчину з нітратом - 25 г

Розв'язок:

1. Запишемо рівняння хімічної реакції:

2 AgNO3 + MgCl2 → 2 AgCl↓ + Mg(NO3)2

2. Визначимо масу розчину MgCl2, необхідну для повної реакції з AgNO3:

Молярна маса AgNO3 = 107.87 г/моль

Молярна маса MgCl2 = 95.21 г/моль

Масова концентрація розчину AgNO3:

c = m/V

c = 25 г / (107.87 г/моль x 0.1 л)

c = 23.10 ммоль/л

Необхідна кількість молів MgCl2:

n(MgCl2) = n(AgNO3) / 2

n(MgCl2) = 23.10 ммоль/л / 2

n(MgCl2) = 11.55 ммоль/л

Необхідна маса MgCl2:

m(MgCl2) = n(MgCl2) x M(MgCl2)

m(MgCl2) = 11.55 ммоль/л x 95.21 г/моль x 0.1 л

m(MgCl2) = 10.99 г

3. У розчин MgCl2 додається 10.99 г MgCl2. Оскільки масова частка AgNO3 в розчині дуже висока, можемо вважати, що AgNO3 повністю реагує.

Отже, маса нерозчинної солі, що утворилася, дорівнює масі AgCl, яка утворилася:

m(AgCl) = n(AgNO3) x M(AgCl)

m(AgCl) = 23.10 ммоль/л / 2 x 143.32 г/моль

m(AgCl) = 16.52 г

Відповідь: Маса нерозчинної солі, що утворилася, дорівнює 16.52 г.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: angelina50502