Предмет: Химия, автор: prostoyossi

Натрій масою 4,6г розчинили у воді. До утвореного розчину додали розчин купрум(II) сульфату. Обчисліть масу утвореного осаду.

Ответы

Автор ответа: yaroslavbro30
0

Щоб обчислити масу утвореного осаду, потрібно визначити, яка реакція відбувається між натрієм і купрум(II) сульфатом, і врахувати стехіометрію цієї реакції.

Реакція може мати наступний вигляд:

2Na + CuSO4 -> Cu + Na2SO4

За стехіометрією реакції, для кожних 2 моль натрію ми отримуємо 1 моль міді (Cu). Тому спочатку переведемо масу натрію (4,6 г) у моли.

Молярна маса натрію (Na) = 22,99 г/моль

Маса натрію в молях = маса / молярна маса = 4,6 г / 22,99 г/моль = 0,2 моль

За стехіометрією реакції, 2 моля натрію взаємодіють з 1 молем купрум(II) сульфату (CuSO4), тому маса купрум(II) сульфату, яка реагує з 0,2 моль натрію, може бути обчислена:

Молярна маса купрум(II) сульфату (CuSO4) = 159,61 г/моль

Маса купрум(II) сульфату = молярна маса × моль = 159,61 г/моль × 0,2 моль = 31,92 г

Отже, маса утвореного осаду, який є міддю (Cu), становить 31,92 г.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: evxlqv