Предмет: Химия,
автор: bondarevgenij904
До розчину сульфатної кислоти H2SO4 масою 300 г і масовою часткою кислоти 13 % додали 40 г води. Яка масова частка (%) H2SO4 в утвореному розчині?
Відповідь запиши у відсотках, через кому, з точністю до десятих. Наприклад: 22,5.
Відповідь:
ω(H2SO4)=
%.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m₁(р-нуH2SO4) = 300 г
w₁(H2SO4) = 13% або 0,13
m(Н2О) = 40 г
Найти: w₂(H2SO4) -?
1. Обчислимо масу H2SO4, яка необхідна для виготовлення розчину
m(H2SO4) = m₁(р-нуH2SO4) * w₁(H2SO4) = 300 * 0,13 = 39 г
2. Вичислимо масу розчину:
m₂(р-нуH2SO4) = m₁(р-нуH2SO4) + m(Н2О) = 300 + 40 = 340 г
3) Знайдемо масову частку H2SO4в утвореному розчині:
w₂(H2SO4) = m(H2SO4)/m₂(р-нуH2SO4) * 100% =
= 39/340 * 100% = 11,5%
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: lenovo97
Предмет: География,
автор: c6864549
Предмет: Биология,
автор: medisiajhsbx
Предмет: Химия,
автор: Kagura5
Предмет: Английский язык,
автор: yulyatimofeeva02