На природу Землі відчутно впливає господарська діяльність людини: промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт та інші галузі. Народжена природою і наділена розумом людина не тільки пристосувалася до навколишнього середовища, а й активно змінює його. Вже в давнину жителі великих держав докорінно змінили долини річок Нілу, Тигру, Євфрату, Інду.
На думку вченого-природознавця Володимира Вернадського, в останні століття людину можна порівняти з найбільшою геологічною силою, а її господарську діяльність - 3 процесами, потужнішими за природні. Вплив господарської діяльності часто негативний і позначається на всіх оболонках Землі: літосфері, гідросфері, атмосфері, біосфері.
Забруднюються всі компоненти природи (повітря, вода, ґрунти), винищуються рослини і тварини.
Негативний вплив господарської діяльності помітний у всіх природних комплексах. Людина здавна вирубувала ліси, орала землі, прокладала канали. Були збудовані міста, прокладені шляхи Нині заглибини і підземні порожнини в літосфері за розмірами перевершили природні. Тиск будівель на поверхню спричиняє на схилах зсуви та обвали. Природний рослинний покрив і тваринний світ значноНині заглибини і підземні порожнини в літосфері за розмірами перевершили природні. Тиск будівель на поверхню спричиняє на схилах зсуви та обвали. Природний рослинний покрив і тваринний світ значно винищені. Усе це шкодить і самій людині.господарська діяльність людини стала головною причиною змін усіх без винятку оболонок Землі, природних комплексів і природних компонентів.виникають екологічні проблеми проблеми, пов'язані з порушенням зв'язків у географічній оболонці. Тривожні повідомлення останнього часу про висихання Амазонки і сповільнення Гольфстріму, танення снігової шапки на Кіліманджаро, катастрофічні повені на річках Українських Карпат свідчать, що люди порушують зв'язки між природними компонентами. А це призводить до непоправної шкода і загрозливих наслідків. Екологічні проблеми у наш час стосуються кожного, незалежно від кольору шкіри, мови чи місця проживання. Щоб уникнути екологічних проблем, природні комплекси потрібно вивчати. Перш як втручатися в них, необхідно подумати про наслідки.
географічна оболонка це ще й сфера взаємодії природи і суспільства. У її межах господарська діяльність людини стала головним чинником розвитку. Тому суспільство в наш час відповідає за подальший розвиток своєї планети. Кожному землянинові варто пам'ятати, що географічна оболонка це середовище нашого існування. З повітрям, - водою, лісами, морями, корисними копалинами. З її беззахисною перед хижацьким винищенням земною красою.
Написати 3-4 висновки по цій темі
Ответы
Ответ:
1. Господарська діяльність людини має негативний вплив на всі оболонки Землі і призводить до порушення зв'язків між природними компонентами.
2. Екологічні проблеми в сучасному світі стають все більш актуальними і їх розв'язання повинно стати пріоритетною метою для кожного.
3. Важливо вивчати природні комплекси перед тим, як втручатися в них, і приймати рішення, враховуючи можливі наслідки для навколишнього середовища.
4. Суспільство має велику відповідальність за подальший розвиток планети і повинне зберігати і належним чином використовувати ресурси навколишнього середовища для забезпечення життя сучасних і майбутніх поколінь.
------
і ще на вибір:
1. Господарська діяльність людини має значний вплив на природу, що веде до забруднення та винищення різних видів життя.
2. Екологічні проблеми є актуальним завданням сучасного світу, і кожен з нас повинен бути відповідальним за свої дії та їх вплив на природу.
3. Вплив господарської діяльності людини на природу є об'єктом вивчення географії, що допомагає розуміти природні комплекси та знаходити способи раціонального використання ресурсів.
4. Збереження та охорона природи - це необхідна умова для забезпечення життєвого простору та ресурсів не тільки для нашого покоління, а й для майбутніх.
:)))))))