Заруб лiт
1.Чи згодні ви з тим, що самого Гемінґвея можна назвати героєм
кодексу людської гідності? Аргументуйте свою думку.
2.З якою метою янгол прилітав до людей? Ваша точка зору.(за
оповіданням Г.Маркеса «Стариган із крилами»
3. У перетворенні якого героя на носорога Є. Йонеско розкрив
динаміку росту «внутрішнього чудовиська» , його остаточну
перемогу над цивілізованою і гуманною особистістю? Відповідь
проілюструйте текстом п’єси.(можно своїми словами)
4.Хто з героїв п’єси протистоїть натовпу і що допомагає йому
зберегти людську сутність? Думки обґрунтуйте. ( «Носоріг»)
5. Які ознаки постмодернізму ви помітили в оповіданні М.Павича
«Скляний равлик»?
6. У чому полягають особливості читання оповідання «Скляний
равлик»?
Ответы
1. На основі того, що я знаю про Ернеста Хемінгуея, можна сказати, що він демонстрував риси героїзму, витримки та мужності у своїх творах. Його герої часто зіштовхувалися з випробуваннями і ставалися гідними відповідати на них. Таким чином, можна погодитися з твердженням, що Хемінгуей можна назвати героєм кодексу людської гідності.
2. Згідно з оповіданням Габріеля Гарсіа Маркеса "Стариган із крилами", янгол прилітав до людей з метою надати їм надприродну мудрість і світло. Він приходив, щоб нагадати людям про їхнє істинне призначення, про те, що у кожного є потенціал для благородних та добрих дій. Мета його приходу полягала в тому, щоб зробити людей свідомими про свою внутрішню силу та нагадати їм про важливість людського співчуття і любові.
3. У п'єсі Євгена Іонеско "Носоріг" динаміку росту "внутрішнього чудовиська" і його остаточну перемогу над цивілізованою і гуманною особистістю розкривається через перетворення головного героя, Берана, на носорога. Поступово все більше людей в місті перетворюються на носорогів, втрачаючи свою гуманність, моральні цінності і розум. Це символізує поступове перетворення людей у бездушніх, занепадних і агресивних істот. Остаточна перемога "внутрішнього чудовиська" проявляється в тому, що в кінці п'єси майже всі персонажі стають носорогами, а цивілізована особистість Берана полишає його, і він також перетворюється на носорога.
4. У п'єсі "Носоріг" Євгена Іонеско героєм, який протистоїть натовпу і допомагає зберегти людську сутність, є головний герой, Беран. Він залишається останнім не зміненим людиною в місті, що перетворюється на носорогів. Він виступає проти течії, не піддається масовому гніту і не втрачає своїх моральних цінностей. Його сила полягає у збереженні своєї індивідуальності, спротиві масовому мисленню і здатності бачити негативні наслідки перетворення на носорога. Він представляє голос розуму і моралі в середині безглуздої та агресивної маси.
5. У оповіданні Мілоша Павича "Скляний равлик" можна помітити деякі ознаки постмодернізму, такі як метатекстуальність, ігри зі структурою та розповідними прийомами, а також постійна тема варіацій та множинності. Павич використовує різні перспективи розповіді, мішає реальність з фантазією і міжтекстовими посиланнями, що створює невизначеність і нестійкість в оповіданні. Він також використовує цитати з інших творів та ігри зі значеннями слів для створення іронії та гри зі знанням читача.
6. Особливості читання оповідання "Скляний равлик" пов'язані з його складною структурою та неочікуваними поворотами подій. Читач повинен бути готовий до переходу між різними перспективами, часовими рамками та фантастичними елементами. Важливо бути уважним до деталей та зв'язків між різними частинами оповідання. Також важливо бути готовим до власних інтерпретацій та сприймати оповідання як лабіринт, де кожен читач може знайти свій унікальний шлях розуміння.
Объяснение:
1 Залежить від того, як визначати "героя кодексу людської гідності". Хоча Ернест Гемінґвей був видатним письменником, який часто описував складні моральні та етичні питання, не можна однозначно стверджувати, що він усіма аспектами свого життя відповідав такому кодексу. Його особистий життєвий шлях, включаючи його відносини з родиною та інші особисті проблеми, не завжди відповідали ідеалам гідності. Тому, в контексті кодексу людської гідності, можна вважати, що Гемінґвей був складною та суперечливою особистістю, яка мала свої сильні та слабкі сторони.
2 Янгол прилітав до людей з метою допомогти їм знайти щастя, кохання і виправити помилки свого минулого.
3 У п'єсі Є. Йонеско «Носоріг» головний герой, Беранж, перетворюється на носорога, що символізує загрозу втрати особистої ідентичності та піддання масовому бездумству.
4 Головний герой Беранж протистоїть натовпу і йому допомагає зберегти людську сутність його відмова перетворитися на носорога, його збереження розуму і моральних цінностей.
5 Ознаки постмодернізму в оповіданні М. Павича «Скляний равлик» можуть включати метатекстуальність, відсутність чіткої структури, гра з жанрами та розбивання конвенцій.
6 Особливості читання оповідання «Скляний равлик» полягають в нестандартній структурі та неоднозначності, що вимагають активного участі читача в розгадуванні пазлу і знаходженні сполучень між різними фрагментами тексту.