Предмет: Химия, автор: postalon18

пропанова кислота масою 50 г прореагувала з барій гідроксидом. Зробіть необхідні обчислення й укажіть масу у грамах солі, що утворилася

Ответы

Автор ответа: aassqqhh
1
Реакція пропанової кислоти (C3H5COOH) з барій гідроксидом (Ba(OH)2) дає сіль - барій пропаноат (Ba(C3H5COO)2) і воду (H2O):

C3H5COOH + Ba(OH)2 --> Ba(C3H5COO)2 + H2O

Запишемо рівняння реакції з урахуванням балансування стехіометричних коефіцієнтів:

2C3H5COOH + Ba(OH)2 → Ba(C3H5COO)2 + 2H2O

Молярна маса пропанової кислоти:
3(12.01 г/моль) + 6(1.01 г/моль) + (12.01 г/моль) = 74.08 г/моль

Молярна маса барію:
137.33 г/моль

Молярна маса гідроксиду барію:
137.33 г/моль + 2(16.00 г/моль) + 2(1.01 г/моль) = 171.34 г/моль

Знаходимо кількість молів пропанової кислоти:
n(C3H5COOH) = m/M = 50 г/74.08 г/моль = 0.675 моль

Знаходимо кількість молів барій гідроксиду:
n(Ba(OH)2) = m/M = 50 г/171.34 г/моль = 0.292 моль

Оскільки стехіометричний коефіцієнт перед барій пропаноатом дорівнює 1, то кількість молів отриманої солі також дорівнює 0.292 моль.

Маса отриманої солі:
m(Ba(C3H5COO)2) = n(Ba(C3H5COO)2)*M(Ba(C3H5COO)2) = 0.292 моль * (137.33 г/моль * 2 + 74.08 г/моль * 2) = 120.5 г

Отже, маса утвореної солі дорівнює 120.5 г.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: aliopps
Предмет: Математика, автор: nazartkach22
Предмет: Английский язык, автор: polischuk2003