Предмет: Химия, автор: natanestan

Яка маса розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 10 % може прореагувати з оцтовою кислотою, одержаною з кальцій карбіду (СаС2) масою 6 г, в якому масова частка домішок становить 10 %.

Ответы

Автор ответа: aassqqhh
0
Напишемо рівняння реакції між натрій гідроксидом (NaOH) та оцтовою кислотою (CH3COOH):

NaOH + CH3COOH → CH3COONa + H2O

Через баланс рівняння стехіометричні коефіцієнти дорівнюють 1.

Знайдемо кількість речовини оцтової кислоти:

n(CH3COOH) = m/M = 6 г / 60.05 г/моль = 0.1 моль

Оскільки масова частка домішок у оцтовій кислоті 10%, то чистої кислоти у розчині міститься 0,9 * 0,1 моль = 0,09 моль.

Оскільки стехіометричний коефіцієнт реакції дорівнює 1, то щоб повністю прореагувати з оцтовою кислотою, необхідна кількість натрій гідроксиду буде також дорівнювати 0,09 моль.

Знайдемо масу розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 10%:

n(NaOH) = 0,09 моль

m(NaOH) = n(NaOH) * M(NaOH) = 0,09 моль * 40 г/моль / 0,1 = 36 г

Отже, маса розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 10%, яка може прореагувати з оцтовою кислотою, одержаною з кальцій карбіду масою 6 г, в якому масова частка домішок становить 10%, дорівнює 36 г.
Похожие вопросы