Предмет: Физика, автор: rudankoua

10. Якої довжини потрібно взяти нiкеліновий дріт площею поперечного перерізу 0,84 мм², щоб виготовити нагрівник, розрахований на напругу 220 В, за допомогою якого мож- на було б нагріти 4 кг води від 20 °С до кипіння за 10 хв? ККД нагрiвника дорiв- OM-MM нює 80 %. Питомий електричний опір нікелiну становить 0,42 Ом*мм^2 /м
СРОЧНО!!! ​

Ответы

Автор ответа: vaiesha
1

Ответ:

Спочатку знайдемо опір нагрівника за допомогою формули:

R = (ρ * L) / S

де R - опір дроту, ρ - питомий опір матеріалу, L - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу дроту.

Ритимо обидві частини формули, щоб знайти довжину дроту:

L = (R * S) / ρ

Спочатку знайдемо опір нагрівника за допомогою формули:

R = V^2 / P

де V - напруга, P - потужність, KKД нагрівника.

Потужність можна знайти, використовуючи формулу:

P = c * m * ΔT / t

де c - теплоємність води, m - маса води, ΔT - зміна температури, t - час.

c = 4,18 Дж/(град.С), m = 4000 г, ΔT = 80 град. С, t = 10 хв = 600 с. Підставляємо ці значення та знаходимо P:

P = 4,18 * 4000 * 80 / 600 = 22304 Вт.

Тоді, знаходячи опір нагрівника, маємо:

R = 220^2 / (0,8 * 22304) ≈ 1,42 Ом.

Тепер можна знайти довжину нікелінового дроту за допомогою другої формули, підставляючи відповідні значення:

L = (1,42 * 0,84) / 0,42 ≈ 2,84 м.

Отже, щоб виготовити нагрівник потрібно взяти нікеліновий дріт довжиною близько 2,84 м.

Объяснение:


rudankoua: уверен что правильно?
vaiesha: ну врода да
vaiesha: е*
rudankoua: спасибо большое
Автор ответа: nikavashchenko2101
0

Ответ:

4318,8 мм (або 4,32 м).

Объяснение:

Для розрахунку довжини нікелінового дроту потрібно використати формулу: L = (R × A) / (ρ × η)

де:

L - довжина дроту,

R - опір дроту,

A - площа поперечного перерізу дроту,

ρ - питомий електричний опір нікеліну,

η - коефіцієнт корисного використання енергії (ККД).

Почнемо з розрахунку опору дроту: R = V^2 / P

де:

V - напруга (220 В),

P - потужність нагрівника.

Потужність можна визначити, використовуючи співвідношення:

P = m × c × ΔT / t

де:

m - маса води (4 кг),

c - питома теплоємність води (приблизно 4,1868 кДж/кг °C),

ΔT - зміна температури (для нагрівання від 20 °C до кипіння становить 80 °C),

t - час нагрівання (10 хв = 600 сек).

Підставимо відомі значення в формулу:

P = (4 кг) × (4,1868 кДж/кг °C) × (80 °C) / (600 сек)

P ≈ 22,31 кДж/с

Тепер можемо обчислити опір дроту:

R = (220 В)^2 / (22,31 кДж/с)

R ≈ 2178,9 Ом

Далі використовуємо формулу для довжини дроту:

L = (2178,9 Ом × 0,84 мм²) / (0,42 Ом*мм²/м × 0,8)

L ≈ 4318,8 м

Таким чином, потрібно взяти нікеліновий дріт довжиною приблизно 4318,8 мм (або 4,32 м).


rudankoua: это правильно?
nikavashchenko2101: да
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: timafilipenko3011
Предмет: Математика, автор: radina90ur