Предмет: Химия,
автор: disudakova3110
Знайти масу лугу, що утворюється при взаємодії 20 г натрій оксиду з водою
dinmhamedkyzyfariza:
Всем привет друзья
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Натрій оксид (Na2O) реагує з водою (H2O) за таким рівнянням реакції:
Na2O + H2O -> 2NaOH
З рівняння видно, що одна молекула натрій оксиду (Na2O) реагує з однією молекулою води (H2O) і утворює дві молекули натрій гідроксиду (NaOH).
Молярна маса Na2O: 22,99 г/моль (молярна маса натрію) * 2 + 16 г/моль (молярна маса кисню) = 61,98 г/моль
Молярна маса NaOH: 22,99 г/моль (молярна маса натрію) + 16 г/моль (молярна маса кисню) + 1 г/моль (молярна маса водню) = 39,99 г/моль
Так як одна молекула Na2O утворює дві молекули NaOH, маса NaOH, що утворюється при реакції, буде дорівнювати половині маси Na2O.
Маса NaOH = (20 г Na2O) / 2 = 10 г
Отже, маса лугу (NaOH), що утворюється при взаємодії 20 г натрій оксиду з водою, становить 10 г.
Объяснение:
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: zyannn61
Предмет: География,
автор: yaemikooooo500
Предмет: История,
автор: sokolenkosergej496
Предмет: Химия,
автор: Shadowwwww
Предмет: Алгебра,
автор: FAsadwasdw