Предмет: История, автор: dianna5477

Яка нова зброя була застосована в Орловську Курській дузі
срочно !

Ответы

Автор ответа: Geoglee
0

Стратегічна ситуація на фронті змінилася: в Сицилії висадилися союзники, і Гітлер вважав за доцільніше надати допомогу своїм італійським союзникам, оскільки британо-американський наступ в Сицилії становив реальну загрозу для Рейху, а з наступом на Москву можна було зачекати. Тож німці були вимушені перейти до оборони. Найбоєздатніші танкові частини були зняті зі східного фронту і відправлені на середземноморський театр військових дій.

12 липня війська Брянського, Центрального і лівого крила Західного фронтів почали операцію «Кутузов», що мала мету розгромити орловське угрупування супротивника. 13 липня війська Західного і Брянського фронтів прорвали німецьку оборону на болховському, хотинецькому і орловському напрямах і просунулися на глибину від 8 до 25 км. 16 липня війська Брянського фронту вийшли на рубіж річки Олешня, після чого німецьке командування розпочало відведення своїх головних сил на вихідні позиції. До 18 липня війська правого крила Центрального фронту повністю ліквідовували клин супротивника на курському напрямі. Цього ж дня в битву були введені війська Степового фронту, які почали переслідування супротивника, що повертався на початкові позиції.

Розвиваючи наступ, радянські сухопутні війська, підтримані з повітря ударами сил 2-ї і 17-ї повітряних армій, а також авіацією дальньої дії, до 23 серпня 1943 року відкинули супротивника на захід на 140—150 км, оволоділи Орлом, Білгородом і Харковом.

За даними радянських джерел, вермахт втратив в Курській битві 30 дивізій, зокрема 7 танкових, понад 500 тисяч солдатів і офіцерів, 1,5 тисячі танків, більше 3,7 тисяч літаків, 3 тисяч гармат. Втрати радянських військ перевершили німецькі: вони склали 863 тис. чоловік. Під Курськом Червона Армія втратила близько 6 тис. танків.

Після Курської битви співвідношення сил на фронті різко змінилося на користь Червоної Армії, що забезпечило їй сприятливі умови для розгортання загального стратегічного наступу.

Увечері 5 серпня 1943 року в Москві вперше прогримів артилерійський салют на честь звільнення Орла і Білгорода (12 залпів з 120 гармат).

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: rayanakazi016
1-нұсқа
1-токсан бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары
(6-сынып қазақ тілі)
1-тапсырма. а) Мәтін бойынша манызды деп санайтын 2 сұрақ құрастыр. [2]
Жеті кереметтiн ен ежелгiсi де, әрі біздің бүгінгі дәуірімізге жеткені де - осы Мыс
Нiлдiн солтүстік батыс жағалауындағы сансыз қабірлер мен ғибадатханалар тұрғыз
салынды. Пирамидалардың ең көнесі – 5000 жыл бұрын тұрғызылған Джосер пирамида
дарігерлік, философиялык және ғылыми еңбектерімен танылған Имхотеп атты шебер
сатылы курылыс. Сансыз баскыштар арқылы аспанға өрлей береді. Мұның идеясы пер
халыктан биік, құдіретті екенін бар әлемге паш ету еді. Қаншама кажырлы еңбек пен ада
Хеопс, Хефрен және Микрен пирамидаларымен жалғасын тапты.
Келемi жагынан ең үлкен пирамида - Хеопс пирамидасы. Бүкіл жиған-тергеніне көз
жыл iшiнде осы пирамиданы салдырды. Биіктігі 147 метр, әр қырының ұзындығы
тонналык 2 миллион 300 мын тас блоктары колданылды.
Предмет: Химия, автор: dabatyr2008
Предмет: История, автор: 27sg6zr6tg