Предмет: История, автор: dasheevi

історичний портрет Оттнона 1

Ответы

Автор ответа: harmanchuk
0

Ответ:

Объяснение:

Коронація Оттона І відбулась у наступному місяці після смерті Генріха І Птахолова. Оттон не був улюбленцем Матильди Вестфальської, мати після смерті Генріха Птахолова намагалась зробити королем молодшого брата Оттона Генріха, адже Оттон народився коли Генріх І ще не був обраний королем східних франків, на відміну від Генріха, який народився вже після коронації батька, тобто порфірородним сином був саме Генріх, але за заповітом Генріха І престол унаслідував саме старший син. Сімейні справи доставили новообраному королю багато проблем через постійні повстання.

Не варто також забувати що Генріх І Птахолов мав ще одного сина від Хатебурги Мерзебурзької , проте він був визнаний королем незаконнонародженим та втрачав право на наслідування престолу.У відповідь весь народ здійняв правицю вгору і голосно побажав новому герцогу благополуччя. Потім разом із королем, одягненим за звичаєм франків в щільну туніку, архієпископ рушив до вівтаря, на якому лежали королівські інсигнії, меч із поясом, плащ із застібками та жезл зі скіпетром та короною.

Отже, він підійшов до вівтаря, взяв тут меч з поясом, повернувся до короля і сказав: "Прийми цей меч і розтрощи їм всіх супротивників Христа, варварів і поганих християн, волею божою тобі передана влада над всією державою франків для збереження найміцнішого світу серед усіх християн». Потім, взявши зап'ястя і плащ , він надів їх на короля і сказав: "Нехай цей одяг з спадаючими складками нагадує тобі про те, яка старанність у вірі має тебе спалахувати, [і про те], що в збереженні миру ти повинен залишатися непохитним до кінця". Потім, взявши скіпетр і жезл, він сказав: "Нехай ці знаки служать тобі нагадуванням про те, що ти маєш з батьківською строгістю карати підданих і простягати руку милосердя насамперед слугам божим, вдовам і сиротам, і нехай у душі твоїй ніколи не висохне єлей співчуття, і нехай і зараз і в майбутньому тебе вінчає вічну винагороду". І негайно архієпископи Гільдеберт і Вінфрід помазали короля святим оливи і увінчали золотою короною. Ті ж архієпископи підвели його до трону і піднялися до нього сходами, що йдуть спіраллю: трон був споруджений між двома колонами дивовижної краси: звідси [король] міг бачити всіх і був видно всіма.

Після того як була проголошена хвала Богу і урочисто дотримані обряди, король спустився в залу, підійшов до мармурового столу, прибраного з королівською пишністю, і сів за стіл з архієпископом і з усім народом, прислужували ж їм герцоги. Герцог Лотарингії Гізельберт, владі якого підлягало це місце, дбав про все, Ебергард керував бенкетом, франк Герман очолював кравчих, а Арнульф відав кіннотою і дбав про розміщення та розбивку табору. Зігфрід же, найвидатніший із саксів і другий чоловік після короля, свояк покійного короля, тепер також пов'язаний спорідненістю з новим королем, мав піклування в цей час над Саксонією, щоб не відбулося якогось ворожого вторгнення, а також тримав при собі й виховував молодшого Генріха. А король після того, як завітав кожного з князів відповідним їх гідності подарунком, як годилося королівської щедрості, сповнений радості відпустив натовп.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: olegmuratov087
Расставьте знаки препинания, вставляя пропущенные буквы, графически обозначьте их выбор. Подчеркните обособленные обстоятельства. Начертите схемы сложноподчинённых предложений с придаточными изъяснительными. Устно сделайте анализ текста по плану :
1. Определите тип предложения, сколько простых предложений входит в него (найдите и подчеркните грамматические основы).
2. Найдите главное предложение.
3. Прочитайте придаточное предложение и определите его место по отношению к главному.
4. Определите, что поясняет придаточное (всё главное, слово или словосочетание), поставьте вопрос от главного предложения к придаточному.
5. Назовите тип придаточного.
6. Укажите способ соединения придаточного предложения с главным (союзы, союзные слова, интонация).
7. Выясните, есть ли в главном предложении указа- тельное слово.
8. Объясните знаки препинания.
9. Составьте графическую схему предложения.
ЗЕМЛЯ
Человек появляется на свет на земле. Тут он р..стёт узн..ёт мир и жизнь. Узн..ёт ласковые руки матери и ж..сткие рабочие руки отца. Познаёт память о тех кто жил до него кто своим трудом укр..шал землю на котор..й он живёт. Он позн..ёт чу..тво ответств..ности перед родивш..й его землёй которая дала ему всё.
В пр..даниях всех народов любимые герои набирались сил пр..падая к родной земле. Землёй кл..лись. Горсть родной земли брали с собой отпр..вляясь в дальние страны. Из любви к само- му сокровенному и дорогому клочку земли рождается любовь молодых людей ко всей великой Отчизне нашей рождается ист..но сыновнее чу..тво к ней.
Мы знаем какие страшные раны нанос..т война земле. И нет у землян ныне ничего важнее мира.
(Из журнала «Смена»)