Предмет: Физика, автор: krissh2303

На яку відстань  в горизонтальному напрямі переміститься частинка, що має масу 1 мг і заряд 2 нКл за 5 с в однорідному електричному полі з напруженістю 10 кВ/м, якщо початкова швидкість частинки дорівнює 0.​

Ответы

Автор ответа: aleksandralipskaa02
0

Для обчислення відстані, на яку переміститься частинка, скористаємося кінематичним рівнянням з прискоренням:

x = v₀t + (1/2)at²

де x - відстань, на яку переміститься частинка;

v₀ - початкова швидкість, що дорівнює 0;

t - час, що дорівнює 5 с;

a - прискорення, що визначається за формулою:

a = F/m

де F - сила електричного поля, що діє на частинку;

m - маса частинки.

В інших одиницях, напруженість поля дорівнює 10 В/м, а заряд частинки дорівнює 2*10^(-15) Кл.

Тоді прискорення частинки дорівнює:

a = F/m = Eq/m = 10^4 * 2*10^(-15) / 1*10^(-9) = 2*10^(-6) м/с²

Отже, відстань, на яку переміститься частинка, дорівнює:

x = v₀t + (1/2)at² = 0*5 + (1/2)*2*10^(-6)*5^2 = 12,5 мкм

Таким чином, за 5 с частинка переміститься на відстань 12,5 мкм в горизонтальному напрямі.

Похожие вопросы