Предмет: Химия, автор: Veronikastor777

СРОЧНО!!! ДАЮ 100 БАЛЛОВ!
Обчисліть практичний вихід вуглекислого газу, якщо, подіявши на натрій карбонат масою 5,3 г надлишком хлоридної кислоти, одержали 1 л вуглекислого газу (н.у.).
Виберіть одну відповідь:
98%
89%
95%
85%

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na2CO3) = 5,3 г

V(CO2) = 1 л

Найти: η(СО2) - ?

Складемо РХР:

Na2CO3 + 2 HCl → 2 NaCl + CO2  + H2O

Знайдемо кількість речовини натрій карбонату:

М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 *3 = 106 г/моль

n(Na2CO3) = m(Na2CO3) / М(Na2CO3) = 5,3/106 =0,05 моль

З РХР бачимо, що n(Na2CO3) : n(CO2) = 1 : 1, тобто

n(CO2) = n(Na2CO3) = 0,05 моль

Обчислимо теоретичний об*єм вуглекислого газу:

Vтеор.(CO2) = n(CO2) * Vm = 0,05 * 22,4 = 1,12 л

Знайдемо практичний вихід вуглекислого газу:

η(СО2) = V(CO2)/Vтеор.(CO2) * 100% = 1/1,12 * 100% = 89%

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: Аноним
Предмет: Химия, автор: mkorolskii