Предмет: Физика, автор: YaBotikalol

Насос за 20 с піднімає 200 кг води на висоту 1,2 м. Чому дорівнює потужність двигуна
насоса

Ответы

Автор ответа: 0e734585464
2

Відповідь: Потужність двигуна насоса дорівнює приблизно 117,6 Вт

Пояснення: Для визначення потужності двигуна насоса, використовується формула:

  • потужність (P) = робота (W) / час (t)

Робота може бути визначена як добуток сили (F) та відстані (d):

  • робота (W) = сила (F) × відстань (d)

У цьому випадку сила, яку треба прикласти, щоб підняти воду, може бути обчислена за допомогою формули:

  • сила (F) = маса (m) × прискорення вільного падіння (g)

Так як маса води дорівнює 200 кг, а прискорення вільного падіння становить приблизно 9,8 м/с², отримаємо:

  • сила (F) = 200 кг × 9,8 м/с² = 1960 Н

Тепер, щоб визначити роботу (W), потрібно помножити силу на відстань. У даному випадку відстань становить 1,2 м:

  • робота (W) = 1960 Н × 1,2 м = 2352 Дж

За умовою, час (t) рівний 20 с. Можемо використати формулу для визначення потужності (P):

  • потужність (P) = 2352 Дж / 20 с = 117,6 Вт

Отже, потужність двигуна насоса дорівнює приблизно 117,6 Вт.


Nivvka: ну, лучше округлить g, чтобы получился красивый результат:)
Автор ответа: Nivvka
0

Ответ:

t = 20 c;

m = 200kg;

h = 1,2 m;

P - ?

A = (m*g)*h

A = (200*10)*1,2 м

A = 2400 Дж

P = A/t = 2400/20 = 120 Вт;

Похожие вопросы