Під час дії хлоридної кислоти на 5,5г суміші заліза та алюмінію виділилось 4,48л газу (н.у.).Знайти масові частки речовин у суміші. помогите пожалуйста
Ответы
Ответ:
Відповідь: масова частка заліза у суміші - 53,9%, масова частка алюмінію у суміші - 46,1%.
Объяснение:
Дано: маса суміші заліза та алюмінію - 5,5 г, об'єм виділеного газу - 4,48 л (н.у.)
Знайти: масові частки заліза та алюмінію у суміші
Розв'язок:
1. Запишемо рівняння реакції між хлоридною кислотою та металами:
Fe + 2HCl → FeCl2 + H2↑
2Al + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2↑
2. Обчислимо кількість молярного газу, що виділився:
V = 4,48 л (н.у.)
Т = 273 K
p = 1 атм = 101,3 кПа
n(H2) = (pV)/(RT) = (101,3*4,48)/(0,082*273) = 0,198 моль
3. Обчислимо масу заліза та алюмінію у суміші:
m(Fe) = n(Fe) * M(Fe) = (0,198/3) * 56 = 3,72 г
m(Al) = n(Al) * M(Al) = (0,198*2/3) * 27 = 3,18 г
4. Обчислимо масові частки заліза та алюмінію у суміші:
масова частка Fe = m(Fe) / (m(Fe) + m(Al)) * 100% = 3,72 / (3,72 + 3,18) * 100% = 53,9%
масова частка Al = m(Al) / (m(Fe) + m(Al)) * 100% = 3,18 / (3,72 + 3,18) * 100% = 46,1%
Відповідь: масова частка заліза у суміші - 53,9%, масова частка алюмінію у суміші - 46,1%.