Предмет: Химия,
автор: volt8
Обчисліть кількість речовини газу, який виділився при взаємодії заліза із розчином сульфатної кислоти масою 27 грам з масовою часткою кислоти 14%
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нH2SO4) = 27 г
w(H2SO4) = 14% або 0,14
Найти: n(H2) - ?
Знайдемо масу сульфатної кислоти в розчині:
m(H2SO4) = m(р-нH2SO4) * w(H2SO4) = 27 * 0,14 = 3,78 г
Складемо РХР:
3,78 г х моль
H2SO4 + Fe → FeSO4 + H2
Обчислимо кількість речовини сульфатної кислоти:
М(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль
n(H2SO4) = m(H2SO4)/М(H2SO4) = 3,78/98 = 0,0385 моль
З РХР бачимо, що n(H2SO4) : n(H2)= 1 : 1 , тобто
n(H2) = n(H2SO4) = 0,0385 моль
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: sro82
Предмет: Информатика,
автор: viktoriabdbdggfh
Предмет: География,
автор: egorhohol25
Предмет: Химия,
автор: Маряруся