Предмет: Химия, автор: morshynskaa


ДУЖЕ ПОТРІБНО!!! ДАЮ 25БАЛІВ!!
11. На натрій сульфід масо 3, 12 г подіяли розчином хлоридной кислоти. Об'єм сірководню (н. у.), що утворився, дорівнює.
6) 0,896 л;
a) 0,56 л;
г) 1.0 л.
в) 1,36 л;
Наведіть розрахунки.

Ответы

Автор ответа: Nikita111223
0

Ответ: 6) 0,896 л;

Відповідь: 0,896 л

Объяснение:

Нехай маса натрій сульфіду становить m(Na2S) = 3,12 г.

Тоді кількість речовини натрій сульфіду:

n(Na2S) = m(Na2S) / M(Na2S) = 3,12 г / 78 г/моль = 0,04 моль

При реакції натрій сульфіду з хлоридною кислотою утворюється сірководень згідно рівняння:

Na2S + 2HCl = 2NaCl + H2S

Отже, 1 моль Na2S дає 1 моль H2S.

Тоді кількість утвореного сірководню становитиме:

n(H2S) = n(Na2S) = 0,04 моль

Об'єм 0,04 моль H2S за нормальних умов становить:

V(H2S) = n(H2S) x Vm(H2S) = 0,04 моль x 22,4 л/моль = 0,896 л

Відповідь: 0,896 л

Автор ответа: popcorn2281337
0

Запишемо реакцію між натрій сульфідом (Na2S) і хлоридною кислотою (HCl):

Na2S + 2HCl -> 2NaCl + H2S

Захід розчину хлоридної кислоти повинен бути достатньою для розщеплення всього натрій сульфіду. Тому, молярне співвідношення між Na2S та HCl дорівнює 1:2.

Молярна маса Na2S = 2(22.99) + 32.07 = 46.07 г/моль
Маса Na2S, яку ми використали = 3.12 г
Кількість молей Na2S = маса / молярна маса = 3.12 / 46.07 = 0.0677 моль

Згідно з реакцією, кожна моль Na2S утворює 1 моль H2S. Тому, кількість молей H2S, що утворилася, також дорівнює 0.0677 моль.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: nastikedh727
Предмет: Алгебра, автор: anastasijapavlyk2007