Предмет: Химия,
автор: holzzz482
Обчисліть об’єм карбон (IV) оксиду, якщо з киснем прореагувало 120 г вуглецю.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Реакція горіння вуглецю у кисні:
C + O2 -> CO2
Молярна маса СО2 = 12 г/моль + 2*16 г/моль = 44 г/моль.
Знайдемо кількість молів вуглецю:
n(C) = m(C) / M(C) = 120 г / 12 г/моль = 10 моль
Оскільки коефіцієнт перед С у рівнянні реакції дорівнює 1, то кількість молів СО2, яка утворилася, також дорівнює 10 моль.
Об’єм СО2 можна знайти за формулою:
V = n * Vм
де Vм - молярний об’єм газу за нормальних умов (0°C і 1 атм), Vм = 22,4 л/моль.
Тоді об’єм СО2:
V(CO2) = n(CO2) * Vм = 10 моль * 22,4 л/моль = 224 л.
Отже, об’єм карбон (IV) оксиду, який утворився, дорівнює 224 л.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: uhinamarina1709
Предмет: Математика,
автор: ponomarovegor762
Предмет: Литература,
автор: sklarekaterina5566
Предмет: Химия,
автор: 4ipizdrik