Предмет: Химия,
автор: valeriasaltanova680
7.Визначте масову частку ферум (11) сульфату в розчині, який утворився змішуванням 15,2г ферум (II) сульфату в 400г води.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Спочатку знайдемо кількість моль ферум (II) сульфату в 15,2 г:
маса = кількість молей x молярна маса
кількість молей = маса / молярна маса
Молярна маса FeSO4 = 151,91 г/моль
кількість молей FeSO4 = 15,2 г / 151,91 г/моль ≈ 0,100 моль
Ферум (II) сульфат розщеплюється у воді на Fe2+ та SO4 2-. Оскільки він повністю дисоціює у воді, то кількість молей Fe2+ в розчині дорівнює кількості молей FeSO4.
Тоді масова частка ферум (II) сульфату в розчині дорівнює:
масова частка (відсоток) = (маса речовини / маса розчину) x 100%
Маса розчину = маса ферум (II) сульфату + маса води = 15,2 г + 400 г = 415,2 г
масова частка = (15,2 г / 415,2 г) x 100% ≈ 3,7%
Отже, масова частка ферум (II) сульфату в розчині дорівнює 3,7%.
Похожие вопросы
Предмет: Музыка,
автор: kiramisalina
Предмет: Алгебра,
автор: stojkoandrej240
Предмет: Русский язык,
автор: amangeldyulzan8
Предмет: Биология,
автор: gromovasasa426