Предмет: Химия, автор: 0noname001

Знайдіть масу солі та об’єм газу, який утвориться при взаємодії калій карбонату
з 182,5 г хлоридної кислоти з масовою часткою кислоти 20%?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо масу хлоридної кислоти в розчині:

m(HCl) = m(р-нHCl) * w(HCl) : 100% = 182,5 * 20% : 100% = 36,5 г

Складемо РХР:

36,5 г                         х г             у л

2HCl   +  CaCO3  =  CaCl2  +   CO2↑ +  H2O

n = 2 моль             n = 1 моль    n= 1 моль

M= 36,5 г/моль      M = 111 г/мольVm = 22,4 л/моль

m = 73 г                   m = 111 г       V = 22,4 л

а)  V(CO2) = 36,5 * 22,4 : 73 = 11,2л

б)  m(CaCl2) = 36,5 * 111 : 73 = 55,5 г

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: pilusovaalisa
Предмет: Математика, автор: ivannaaa7