ПОЖАЛУЙСТА ПРОШУ ПОМОГИТЕ!!! ДАЮ 50 балов
12. Прочитайте уривок із праці представника Просвітництва Дж. Локка: «Позаяк люди... природно вільні, рівні й незалежні, то ніхто не може бути виведений з цього стану і підкорений політичній владі іншого без своєї особистої згоди. Єдиний спосіб, коли хто-небудь відмовляється від своєї природної свободи... - це угода з іншими людьми про обʼєднання в суспільство для того, щоб зручно, добре і мирно спільно жити, вільно користуючись своєю власністю і знаходячись у більшій безпеці, ніж хто-небудь, хто не є членом суспільства... Коли [певна] кількість людей таким чином погодиться створити... державу, то вони... складають єдиний політичний організм, у якому більшість має право діяти і вирішувати за інших...»
У чому полягає сутність поглядів Дж. Локка на походження держави? На яких засадах повинна будуватися держава? Чи можна було реалізувати ці ідеї в умовах абсолютної монархії?
Ответы
Ответ:
У цьому уривку з праці Джона Локка "Два трактати про урядування" відображена його концепція про походження держави та засади, на яких вона повинна будуватися.
Сутність поглядів Локка на походження держави полягає в тому, що він вважає, що люди мають природну свободу, рівність та незалежність. Індивіди не можуть бути позбавлені цього стану без своєї згоди. Він стверджує, що єдиний спосіб, коли людина відмовляється від своєї природної свободи, полягає в угоді з іншими людьми про утворення суспільства або держави. Ця угода має на меті забезпечити зручне, добре і мирне спільне життя, вільне користування власністю та більшу безпеку для всіх членів суспільства.
Засади, на яких повинна будуватися держава за поглядами Локка, включають у себе концепцію соціального контракту, згідно з якою люди укладають угоду один з одним для створення держави. В державі більшість має право діяти і вирішувати важливі питання за інших. Локк підкреслював важливість демократичних принципів, прав людини, розподілу влади та захисту особистої власності.
Умови абсолютної монархії, коли всю владу має одна особа - монарх, суперечили ідеям Локка. В умовах абсолютної монархії не було розподілу влади, немає врахування думки більшості та захисту особистих прав громадян. Ідеї Локка були спрямовані на обмеження влади та визнання прав та свобод людини, що суперечило принципам абсолютної монархії.
Объяснение: