Предмет: Химия, автор: Arerin

Яка кількість речовини сульфат-іонів міститься в алюміній сульфаті масою 68,4г.

А 0,2 моль

Б 0,4 моль

В 0,8 моль

Г 0,6 моль

Ответы

Автор ответа: awarozw
1

Ответ:

Алюміній сульфат складається з катіонів Al³⁺ та аніонів SO₄²⁻ у співвідношенні 2:3, тобто на кожний Al³⁺ припадає 3 SO₄²⁻.

1. Обчислимо кількість молей Al₂(SO₄)₃:

m(Al₂(SO₄)₃) = 68,4 г

M(Al₂(SO₄)₃) = 342,16 г/моль (2*26,98 + 3*32,06)

n(Al₂(SO₄)₃) = m/M = 68,4/342,16 ≈ 0,2 моль

Отже, в 68,4 г алюміній сульфату міститься 0,2 моль.

2. Враховуючи співвідношення між катіонами та аніонами у складі Al₂(SO₄)₃, можна зрозуміти, що кількість молей SO₄²⁻ буде у 3 рази більшою, ніж кількість молей Al₂(SO₄)₃.

Отже, кількість молей SO₄²⁻ = 3 * 0,2 = 0,6 моль.

Відповідь: Г 0,6 моль.

Автор ответа: natalikulik7
1

Объяснение:

Al2(SO4)3= 2Al3+ + 3 SO42-.

То есть из одного моля алюминий сульфата образуется 2 моль Аl3+ и 3 моль. SO42-. Значит из двух молей будет образовываться в 2 раза больше ионов, 4 моль катионов алюминия и 6 моль сульфат анионов.

Похожие вопросы