Предмет: Химия, автор: jarprokopenko49

Який об’єм водню утвориться внаслідок взаємодії етанової кислоти масою 15 г з натрієм? Срочно поставлю 5 балов!!!!

Ответы

Автор ответа: chemistrykk
0

Дано:

m(CH3COOH) = 15 г

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

2CH3COOH + 2Na => 2CH3COONa + H2

n=m/M

M(CH3COOH)=12 + 3 + 12 + 16 + 16 + 1 =60 г/моль

n(CH3COOH) = 15/60 = 0,25 моль

n(H2) = ½n(CH3COOH) = 0,25/2 = 0,125 моль

V=Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(H2) = 0,125 × 22,4 = 2,8 л

Ответ: 2,8 л

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: kozlovevalua67
Предмет: Алгебра, автор: Аноним