Предмет: Химия,
автор: nd5pccscrp
Обчислити обʼєм CO2що утвориться при повному окиснені етанолу в кисні обʼємом 100л
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Реакція повного окиснення етанолу:
C2H5OH + 3O2 -> 2CO2 + 3H2O
1 моль етанолу дає 2 молі CO2. Також, щоб знайти кількість молів етанолу, потрібно знати її обʼєм. Висхідно з кисню обʼємом 100 л, можна визначити кількість молів кисню:
PV = nRT
n = PV/RT = (1 atm)(100 L)/(0.08206 L*atm/mol*K)(298 K) = 4.05 моль
Оскільки коефіцієнт стехіометрії для кисню 3, ми можемо знайти кількість молів етанолу:
n(етанол) = n(кисню) / 3 = 4.05 моль / 3 = 1.35 моль
Тоді кількість молів CO2, яка утворюється, буде:
n(CO2) = 2*n(етанолу) = 2*1.35 моль = 2.7 моль
Значить в обсязі 100 л. утвориться:
V(CO2) = n(CO2)*RT/P = (2.7 моль)(0.08206 L*атм/моль*К)(298 К)/(1 атм) = 67.3 л
Отже, обʼєм CO2, який утвориться, дорівнює 67,3 л.
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: marcenkonatalia153
Предмет: Другие предметы,
автор: yaroslavfiyalo
Предмет: География,
автор: ajsultansarbas8
Предмет: Английский язык,
автор: mko47
Предмет: Другие предметы,
автор: urtaevas17