Предмет: Химия,
автор: volodyastkachenko
До розчину, що містить 4,9 г сульфатної кислоти додали хлорид
двохвалентного металу масою 5,55 г. Який метал входив до складу
вихідної солі?
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Якщо це хлорид двохвалентного металу , то маємо формулу:
5,5г 4,9 г
МеCl2 + H2SO4 = МеSO4 + 2HCl
Знайдемо кількість речовини сульфатної кислоти:
n(H2SO4 ) = m(H2SO4) / М(H2SO4) = 4,9/98 = 0,05 моль
З РХР бачимо, що n(МеCl2) : n(H2SO4) = 1 : 1, тобто
n(МеCl2) = n(H2SO4) = 0,05 моль
Знайдемо молярну масу хлориду двохвалентного металу:
М(МеCl2) = m(МеCl2)/n(МеCl2) = 5,5/0,05 = 110 г/моль
Молярна маса М(Cl2) = 35 *2 = 70 г/моль
Обчислимо масу металу
М(Ме) = М(МеCl2) - М(Cl2) = 110 - 70 = 40 г/моль
Цей елемент Кальцій (Са) його молекулярна маса дорівнює 40 і він має валентність (ІІ)
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: q3453672782541
Предмет: Информатика,
автор: lubovcebotareva967
Предмет: География,
автор: eresenkoveronika
Предмет: История,
автор: DIMON22861
Предмет: Английский язык,
автор: kirilladd1997