Предмет: Химия,
автор: lizasaposnyk
плізззз поможіть
Барій гідроксид кількістю речовини 0,33 моль повністю прореагував з розчином натрій сульфат. Обчисліть масу та кількість речовини
утвореного осаду. Назвіть речовину, що випала в осад.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Спочатку запишемо рівняння реакції:
Ba(OH)2 + Na2SO4 → BaSO4↓ + 2NaOH
За вихідними даними, ми знаємо кількість речовини барій гідроксиду - 0,33 моль. Оскільки за рівнянням реакції дві молі NaOH утворюються на кожну молю Ba(OH)2, то кількість NaOH утвореної в реакції також дорівнює 0,66 молям.
Тепер використаємо ці значення для визначення маси та кількості утвореного осаду. Оскільки утворюється тверда безбарвна речовина, то це є барій сульфат (BaSO4).
Молярна маса BaSO4 = 233,4 г/моль
Маса утвореного осаду = кількість утвореного BaSO4 * молярну масу BaSO4 = 0,33 моль * 233,4 г/моль = 77,22 г
Кількість утвореного осаду = кількість утвореного BaSO4 = 0,33 моль
Тож, у результаті реакції утворюється 77,22 г барію сульфату, що випадає в осад.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: polyasharkova96
Предмет: Математика,
автор: kabduvaliyevna
Предмет: Математика,
автор: zorikovavera7
Предмет: Литература,
автор: darjamoskvitina
Предмет: Математика,
автор: irinazakreva980