СРОЧНО 50 БАЛЛОВ
1)Що таке акціонерне товариство? Яку роль відігравали акціонерні товариства у виникненні монополій?
2)Чим була викликана масова еміграція із Західної України?
3)Коли була утворена РУП, її програма?
4)Які коли виникли Просвіти на Надніпрянщині та яку роль вони відігравали?
5)У чому суть столипінської аграрної реформи Яку мету мала ця реформа і чи досягла вона її?
6)Яку роль у піднесенні національного життя на західноукраїнських землях відіграв А.Шептицький?
7)НАзвіть головні гасла учасників національно-визвольного руху?
8)“ Справа Бейліса” (охарактеризувати)
9)Основні події революції 1905-1907 рр. в Україні?
10) Укажіть особливості промислового розвитку Західної України?
Ответы
Відповідь:
Пояснення:Акціонерне товариство (АТ) є формою комерційної організації, у якій капітал розподіляється на акції, які належать акціонерам. АТ має правову самостійність, що означає, що вона відповідає перед своїми кредиторами власним майном.
У виникненні монополій акціонерні товариства відігравали роль злиття та поглинання інших підприємств. Шляхом здійснення придбань акціонерні товариства збільшували свою ринкову частку та концентрували владу та контроль над виробництвом в окремих секторах економіки. Це призводило до формування монополій, які контролювали великі частини ринку та визначали ціни та умови збуту своїх товарів чи послуг.
Масова еміграція із Західної України була викликана різними факторами. Одним з головних було політичне та економічне утискання з боку окупаційних сил (наприклад, після приєднання Західної України до Польщі). Іншими причинами були посилення політичних репресій, економічні обмеження, низький рівень життя та можливостей для розвитку.
РУП (Революційна Українська Партія) була утворена у 1900 році. Її програма включала боротьбу за національно-державну незалежність України, політичні та соціально-економічні реформи, відновлення української культури та освіти, організацію селянських кооперативів та інше.
Просвіти на Надніпрянщині виникли в другій половині XIX століття як освітньо-культурні громадські організації. Вони ставили перед собою завдання поширення освіти, просвітництва, національно-культурного просвітництва серед українського населення. Просвіти розширювали мережу українських шкіл, організовували культурні заходи, сприяли розвитку української літератури, музики та інших видів мистецтва.
Суть столипінської аграрної реформи полягала у приватизації землі, розподілі її серед селян у власність. Реформа передбачала зняття обмежень щодо землеволодіння та землекористування, сприяла створенню крупних селянських господарств, стимулювала розвиток сільського господарства. Основною метою було забезпечити стабільність селянського господарства, підвищити його продуктивність та забезпечити соціально-економічну стабільність в сільській місцевості.
Андрей Шептицький, відомий як Митрополит Андрей, відігравав важливу роль у піднесенні національного життя на західноукраїнських землях. Він був активним прихильником українського національного руху, підтримував розвиток української культури, освіти та мистецтва. Він засновував і підтримував різні благодійні організації, громадські та культурні установи, сприяв розвитку громадського самоврядування.
Головні гасла учасників національно-визвольного руху включали такі прагнення, як національна незалежність, відновлення української державності, захист національних прав та свобод, визнання української мови та культури.
"Справа Бейліса" - це відомий судовий процес, який відбувся в Російській імперії у 1913 році. У цій справі єврейський мандрівний торговець Мендель Бейліс був звинувачений у вбивстві християнського хлопчика для ритуальних цілей. Справа отримала велику громадську увагу та стала сенсацією, викликаючи релігійні та національні конфлікти. В результаті судового процесу Бейліс був оправданий.
Основні події революції 1905-1907 рр. в Україні включали масові протести, страйки та повстання проти царського режиму. У цей період в Україні відбулися масові протестні акції на підтримку української мови, культури та національних прав. В результаті революції було здобуто певні політичні та соціальні досягнення, такі як відновлення Верховної Ради України, утворення українських політичних партій та громадських організацій.
Особливості промислового розвитку Західної України включали розвиток текстильної, харчової, лісової та машинобудівної промисловості. Регіон мав високий рівень розвиненості мануфактурного виробництва, приватного підприємництва та капіталовкладень. Крім того, Західна Україна мала розвинену сільськогосподарську базу, що забезпечувало сировину для промислових підприємств. Розвиток промисловості сприяв підвищенню рівня зайнятості та економічному зростанню регіону.