На яких територіях жили давні слов'яни?
Як називали давніх слов'ян античні історики?
Яким був суспільний устрій давніх слов'ян?
З ким воювали давні слов'яни?
Якими заняТТЯМИ займалися давні слов'яни?
Які археологічні культури були поширені на території розселення давніх слов'ян? Яким було поселення давніх слов'ян?
Які типи житла переважали у давніх слов'ян?
Який характер носила релігія давніх слов'ян?
Яким богам
поклонялися давні слов'яни?
Ответы
Ответ:Давні слов'яни жили на територіях Східної та Центральної Європи, включаючи сучасну Україну, Білорусь, Росію, Польщу та інші країни.
Давніх слов'ян античні історики називали "Склавіни" або "Анті".
Суспільний устрій давніх слов'ян був переважно родово-племінним. Вони жили в родових громадах, в яких влада належала старшині чи вождю.
Давні слов'яни воювали з різними сусідніми народами та імперіями, включаючи східних слов'ян, південних слов'ян, германські племена та імперію Візантію.
Давні слов'яни займалися сільським господарством, скотарством, рибальством, ремеслами та торгівлею.
На території розселення давніх слов'ян існували різні археологічні культури, такі як чорняхівська, поширена в Україні, пшовська, кийово-могилянська та інші.
Поселення давніх слов'ян можуть бути розташовані на пагорбах або водних берегах. Вони складалися з будинків і господарських споруд.
У давніх слов'ян переважали різні типи житла, такі як землянки, ями, хати з дерева чи глини, а також фортеці.
Релігія давніх слов'ян мала природничий характер та була пов'язана з культом природи і предків. Вона включала ритуали, жертвоприношення та віру в різних богів.
Давні слов'яни поклонялися багатьом богам, включаючи Перуна (бог грому), Волоса (бога поля), Мокош (богиню жіночої справедливості), Сварог
а (бога вогню) та інших.
Объяснение:
2. Історики називали слов'ян венедами.
3. Слов'яни жили як окремі племена, що їх очолювали обрані громадою вожді. Вождів обирали з-поміж вихідців із найзаможніших сімей. Саме за вождями закріплювалася верховна влада.
4. Пробачь, не знаю(як дізнаюсь напишу)
5. Слов'яни займалися рибальством, бортництвом (примітивним бджолярством), у лісах збирали гриби та ягоди. У слов'ян було розвинене ремесло. Найбільш поширеним було ковальство, залізоробне ремесло, гончарство, прядіння, чинбарство і ткацтво.
6. Трипільська культура є однією з основних давньоземлеробських культур кам'яно-мідної доби (енеоліту). Трипільські племена посідали простори Східної Європи від Карпат до Дніпра, від Полісся до Чорного моря.
7. Свої поселення давні слов'яни споруджували зазвичай поблизу річок, струмків та озер, поряд із заплавними луками. Тобто місце обирали так, щоб земля була родючою й легкою для обробітку, а на луках росли соковиті трави. Поселення були неукріплені, на відміну від трипільських не мали чіткої забудови.
8. Основним матеріалом, що служив східним слов'янам для будівництва будинків, було звичайно ж дерево. У питанні "де, в якому місці будувати житло" теж було чимало символізму. Місце, на якому буде стояти будинок, має за всіма ознаками бути сприятливим. Треба відзначити, що ознаки ці, знову ж таки, різнилися, в залежності від місцевих традицій.
9. В основі релігійних уявлень давніх слов'ян, органічно пов'язаних із землеробством і навколишньою природою, було уявлення про боротьбу двох начал - світлого і темного, доброзичливого і ворожого людині, благотворного і злого; в природі постійно тривали змагання родючості з неплідністю, літа із зимою, світла з темрявою.
10. Літописи згадують головних шістьох слов'янських богів: Перуна, Стрибога, Даждьбога, Хореса, Семирагла та богиню Макош. Згадуються також Велес, Сварог, Род і Рожаниці.
(Допоможіть будь ласка з математикой, я там завдання зробила, даю 50 балів.)