Предмет: История, автор: vshatohin09

СРОЧНООООООООО!!!!!
1. Як вплинула Османська імперія на сусідні держави у 14-15 столітті?
2. Порівняйте моделі влади Володимиро-Суздальського князівства Великого Новгорода.

Ответы

Автор ответа: kidsnasta2500
0

Ответ:

Османська імперія у 14-15 столітті була однією з найвпливовіших та найсильніших імперій в світі. Вона склалася з більш ніж 30 етнічних груп, які були підкорені інтересами і потужністю Османської імперії. Це означає, що османське султанство серйозно впливало на країни-сусіди у багатьох сферах, таких як політика, культура, економіка, військові справи.

Османська імперія була відома своєю сильною армією та організацією. Вона завоювала багато земель, що означало зниження сфер впливу місцевих держав.

Османська імперія також впливала на культурні та економічні сфери. Наприклад, оскільки Османська імперія була торговельною державою, вона створила імперські маршрути, які забезпечували трансформацію товарів в різних частинах світу. В інтелектуальній сфері імперія прийняла свою культуру, яка стала колискою культури багатьох держав близької і далекої частини світу. В результаті в наш час, такі культурні особливості, яких згадували для османської культури є складовими багатьох інших культур світу.

Усе це дозволило Османській імперії стати попередньою великою державою з тих пір, як вона з'явилася в світі. Вона вплинула на держави сусідні до неї способом життя, змінивши їх культуру та геополітику.

Володимирське та Суздальське князівства були складовими частинами Русі в середньовічному періоді, а Великий Новгород був однією з перших держав, які склалися на Русі. Ось порівняння моделей влади цих держав.

Володимирське князівство мало єдиного князя, який об'єднував під собою кілька міст або малих князівств. Такі князі зазвичай мали залежну позицію і захищали свої території від інших князівств та нападів іноземних військ. Військову владу здебільшого виконували бояри, люди, які були під керівництвом князів. Князем можна було стати тільки з родини попереднього князя, або після перемоги в боротьбі між відповідними князями.

Суздальське князівство було сильно пов'язане з Київською Руссю та Володимирським князівством, але мало своєю специфікою влади. Князями були звичайно члени роду Рюриковичів, а держава наділялася децентралізованою системою управління. Із зазначених суздальських князівств, наскільки мені відомо, Олег Михайлович був більш знаковою постаттю.

Великий Новгород навпаки, був однією з найбільш демократичних держав у Русі. Влада належала Вече, або загальному зібранню громадян. Вече складалося з вільних майнових людей та більшості населення міста. Князь, тим часом, мав мало влади й не мав права втручатися в роботу Вече. Рішення здійснювалися шляхом узгодження позицій та голосування представників на Вече і, зазвичай, рішення втілювалися в життя. Виконавча влада належала т.з. посадникам, які обирались на Вече та керували місцевими справами і роботою суду.

Отже, Володимирське та Суздальське князівства мали монархічну модель влади, тоді як Великий Новгород був більш демократичною державою, де держава достроково змінювала склад влади, на відміну від стабільного князівства, де князь наділявся владою тієї ж самої родини, відомого традиційним правом на наступну позицію у князівстві.

й

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Sasha23444