1. Прочитайте і запишіть текст. Вставте пропущені букви (або виберіть їх з дужок) і розділові знаки. Л...довик остаточно відступив з європейс...кого материка і на берегах Дністра (в, у становився м... який клімат. Жи...я людини б...гато в чому стало легшим і комфортнішим. З печер що столі... ями зігрівались не/згасними вогнищ...ами люди перес...лились на тер...аси крутого берега Дністра чи в річні долини. 3 гілок і прут я стовбурів дерев кісток та шкір тварин вони споруджували наземні житла які обігрівалися вогнем. Полювали ці люди на оста... іх і рідкісних мамонтів а також на бізонів північних оленів коней косуль шерстистих носорогів та інших тварин кістки яких досі знаходять арх...ологи в місцях прожива... я давн... І людини. Такі зупинки виявлені біля села Рашково Кам...янс...кого ра...ну в долині не великої річки Багрянки і біля села Косенци на правому березі Дністра в ра... ні міста Сороки. (з підручника «Історія рідного краю»)
2. Визначте стиль і тип мовлення поданого тексту.
3. Підкресліть у тексті однорідні члени речення.
Ответы
Ответ:
Лодовик остаточно відступив з європейського материка і на берегах Дністра (в, у) становився м'який клімат. Життя людини багато в чому стало легшим і комфортнішим. З печер що століттями зігрівались незгасними вогнищами люди переселювались на тераси крутого берега Дністра чи в річні долини. З гілок і прутів стовбурів дерев, кісток та шкір тварин, вони споруджували наземні житла, які обігрівалися вогнем. Полювали ці люди на останків іх і рідкісних мамонтів, а також на бізонів, північних оленів, коней, косуль, шерстистих носорогів та інших тварин, кістки яких досі знаходять археологи в місцях проживання давніх людини. Такі зупинки виявлені біля села Рашково, Кам'янського району, в долині не великої річки Багрянки і біля села Косенці на правому березі Дністра в районі міста Сороки. (з підручника «Історія рідного краю»)
Стиль мовлення: науковий/нарисний стиль.
Тип мовлення: науково-популярний.
Підкресліть у тексті однорідні члени речення:
Лодовик остаточно відступив з європейського материка і на берегах Дністра (в, у) становився м'який клімат.
З печер що століттями зігрівались незгасними вогнищами люди переселювались на тераси крутого берега Дністра чи в річні долини.
З гілок і прутів стовбурів дерев, кісток та шкір тварин, вони споруджували наземні житла, які обігрівалися вогнем.
Полювали ці люди на останків іх і рідкісних мамонтів, а також на бізонів, північних оленів, коней, косуль, шерстистих носорогів та інших тварин, кістки яких досі знаходять археологи в місцях проживання давніх людини.
Такі зупинки виявлені біля села Рашково, Кам'янського району, в долині не великої річки Багрянки і біля села Косенці на правому березі Дністра в районі міста Сороки.