Предмет: Химия,
автор: elenasmygun8
Даю 35б. Помогите
4 г натрій гідроксиду нейтралізували нітратною кислотою. Обчисліть кількість речовини добутої солі.
NaOH + HNO3 → NaNO3 + H2O
(Треба записати "Дано", "Знайти" і "Розв'язання", если сложно на укр. можно и на русском написать)
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Дано: маса NaOH = 4 г, хімічна реакція: NaOH + HNO3 → NaNO3 + H2O
Знайти: кількість добутої солі NaNO3
Розв'язання:
Запишемо хімічну реакцію з урахуванням стехіометрії:
- 1 моль NaOH + 1 моль HNO3 → 1 моль NaNO3 + 1 моль H2O
Молярна маса NaOH = 40 г/моль
2. Обчислимо кількість молів NaOH:
маса = кількість молів × молярна маса
кількість молів = маса / молярна маса
кількість молів NaOH = 4 г / 40 г/моль = 0,1 моль NaOH
3. Оскільки реакція проходить згідно зі стехіометрією 1:1, кількість молів добутої солі NaNO3 також дорівнює 0,1 моль.
4. Oбчислимо масу добутої солі:
маса = кількість молів × молярна маса
маса NaNO3 = 0,1 моль × 85 г/моль = 8,5 г
Отже, було добуто 0,1 моль або 8,5 г NaNO3.
Похожие вопросы
Предмет: Право,
автор: romaniso
Предмет: Геометрия,
автор: vlad1975marat
Предмет: Биология,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: Goodnuubik