13. Прорахуйте вартість домашнього штруделя і штруделя з кафе.
Рецепт 1 кілограма домашнього штруделя:
Тісто500 грам борошна (15 гри), 1 яйце (2,5 грн.)1 скл. води( 20 коп.) Начинка: 3 яблука (15 грн), 100 грам горіхів (10 грн), 50 грам цукру ( 1 грн),
пакетик кориці (10 грн. )
Випікати при температурі 180 близько 1 години. (вартість 1 КВ/год1.7 грн. )
В кафе вартість штруделя становить 180 грн. за кілограм.
Який дорожчий і на скільки? Який штрудель ви б вибрали і чому?
Допоможіть будь ласка дам 45 балів
Але терміново!!!
Ответы
Для прорахунку вартості штруделя просто просумуємо вартість інгредієнтів домашнього штруделя:
Тісто:
500 г борошна: 500 г * 15 грн/100 г = 75 грн
1 яйце: 2,5 грн
1 склянка води: 20 коп
Начинка:
3 яблука: 3 * 15 грн = 45 грн
100 г горіхів: 10 грн
50 г цукру: 1 грн
пакетик кориці: 10 грн
Випікання:
1 година при 180°C: 1 год * 1,7 грн/год = 1,7 грн
Отже, вартість домашнього штруделя складає:
Вартість тіста: 75 грн
Вартість начинки: 45 грн
Вартість кориці: 10 грн
Вартість випікання: 1,7 грн
Загальна вартість: 75 грн + 45 грн + 10 грн + 1,7 грн = 131,7 грн за кілограм.
В кафе вартість штруделя становить 180 грн за кілограм.
Таким чином, штрудель у кафе є дорожчим на (180 грн - 131,7 грн) = 48,3 грн за кілограм.
Вибір штруделя залежить від особистих уподобань та важливості фінансового аспекту. Якщо вам подобається готувати і витрачати менше грошей, варто вибрати домашній штрудель. Якщо вам більше подобається зручність і готовність заплатити більше за готовий продукт, то можна вибрати штрудель у кафе.