Предмет: Химия,
автор: fulleniy
При взаємодії 10,8 г алюмінію із сульфатною кислотою (розбавленою) утворилося 12 л водню, який вихід продукту реакції від теоретично можливого.
Ответы
Автор ответа:
0
Дано:
m(Al) = 10,8 г
V практ(H2) = 12 л
Найти:
η(H2) - ?
Решение:
2Al + 3H2SO4 => Al2(SO4)3 + 3H2
n=m/M
n(Al) = 10,8/27 = 0,4 моль
n(H2) = 1,5n(Al) = 1,5 × 0,4 = 0,6 моль
V=n×Vm
Vm = 22,4 л/моль
V теор(H2) = 0,6 × 22,4 = 13,44 л
η=V практический/V теоретический × 100%
η(H2) = 12/13,44 × 100% = 89%
Ответ: 89%
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: artemartemon6346
Предмет: Українська мова,
автор: mihailovanika1032
Предмет: Литература,
автор: msbucu1774
Предмет: Английский язык,
автор: Тика2005