Предмет: Экономика,
автор: ktoto6118
Дохід споживача зріс з 500 грн. до 1200 грн. При цьому споживач скоротив величину попиту на певну групу товарів з 20 одиниць до 5 одиниць. Розрахувати коефіцієнт еластичності, охарактеризувати товари.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Коефіцієнт еластичності попиту можна розрахувати за формулою:
Е = (ΔQ/Q) / (ΔP/P),
де ΔQ - зміна кількості товару, Q - початкова кількість товару, ΔP - зміна ціни, P - початкова ціна.
У нашому випадку:
ΔQ = 5 - 20 = -15
Q = 20
ΔP = (1200 - 500)/500 = 1.4
P = 500
Е = ((-15/20) / (1.4/1)) = -1.07
Отже, коефіцієнт еластичності попиту дорівнює -1.07. Це означає, що товари є еластичними, тобто зміна доходу споживача призводить до значної зміни попиту на товари. У нашому випадку, збільшення доходу споживача на 140% (з 500 грн. до 1200 грн.) призвело до скорочення попиту на товари на 75% (з 20 одиниць до 5 одиниць).
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: nikysa14
Предмет: История,
автор: bahiana84
Предмет: Английский язык,
автор: margosa027
Предмет: Русский язык,
автор: nopejk228
Предмет: Українська мова,
автор: Droyyer