Дати характеристику кліматичним та лісовим ресурсам Хмельниччини Помогите пожалуйста срочно нада я дам вам саму большую оценку
Ответы
Відповідь:Сучасний ґрунтовий покрив Хмельницької області сформувався під впливом ґрунтотворних порід, рельєфу, клімату, рослинного покриву та господарської діяльності людини. Ґрунтотворними породами виступають леси і лесовидні суглинки, піски, супіски, вапняки, глини, алювіальні відклади. На території з рівнинним рельєфом і лісостеповою рослинністю вони стали основою для формування різних типів ґрунтів:
на лесах на лесовидних суглинках утворилися чорноземні й сірі лісові ґрунти;
на твердих карбонатних породах — дерново-карбонатні;
на алювіальних відкладах в долинах річок — лучні, лучно-болотні та торф'яно-болотні ґрунти.
Найбільшу площу займають лісостепові опідзолені ґрунти, які об'єднують у підтипи:
Ясно-сірі та сірі лісові — поширені на підвищеннях та схилах в різних районах області, але найбільше — в її південно-західній та південній частинах. Вони сформувалися на лесах і лесовидних суглинках під лісовою рослинністю. Гумусовий горизонт має невелику товщину, вміст гумусу незначний (1,5-2,2%). Ґрунти безструктурні, мають кислу реакцію, малий вміст поживних речовин і тому потребують вапнування, внесення добрив.
Темно-сірі опідзолені — займають вирівняні ділянки вододілів і пологі схили в центральній та південній частинах області. Вони менше опідзолені, ніж попередні ґрунти, мають глибший гумусовий шар (55-65 см), у верхній частині якого міститься до 2,9-3,1% гумусу. Ці ґрунти мають кращу структуру, значний вміст поживних речовин і тому інтенсивно використовуються у сільському господарстві. Для збільшення поживних речовин у цьому ґрунті.
Чорноземи опідзолені розташовані в центральній і південній частинах області. Вони утворилися на вирівняних плато під лісовою і степовою рослинністю, мають глибокий гумусовий шар (80-90 см), вміст гумусу в верхньому горизонті — 3,0-4,0%. Внаслідок інтенсивного використання поступово погіршуються властивості цих ґрунтів, насамперед, структура і водно-повітряний режим. Для підвищення врожайності сільськогосподарських культур необхідне внесення органічних і мінеральних добрив, правильна організація сівозмін та ін.
Пояснення: