Предмет: Химия, автор: mariacerevko28

Встановіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо відомо, що масова частка карбону становить 85,7% та 14,3% відповідно. Густина вуглеводню за воднем становить 63.

Ответы

Автор ответа: zaikingleb21
0

Для встановлення молекулярної формули вуглеводню з відомою масовою часткою карбону та водню, а також густиною за воднем, потрібно використати наступні кроки:

1. Визначте масову частку водню (Н) у вуглеводні:

Масова частка Н = 100% - масова частка С

Масова частка Н = 100% - 85,7% = 14,3%

2. Визначте мольну кількість кожного елемента у вуглеводні, використовуючи відношення їх масових часток та атомних мас:

Мольна кількість С = масова частка С / атомна маса С

Мольна кількість Н = масова частка Н / атомна маса Н

3. Встановіть співвідношення між атомами С та Н у молекулі вуглеводню. Якщо найменший цілочисельний співвідношення між мольними кількостями С та Н є 1:х, то молекулярна формула вуглеводню буде С1Hх.

4. Визначте значення х, використовуючи густину вуглеводню за воднем:

Густина вуглеводню за воднем = маса вуглеводню / маса водню у такому ж об'ємі

63 = мольна маса С1Hх / мольна маса Н

63 = (12 g/mol + х * 1 g/mol) / (1 g/mol)

63 = 12 g/mol + х

х = 63 - 12

х = 51

Отже, молекулярна формула вуглеводню з масовою часткою карбону 85,7% та густиною за воднем 63 буде С1H51.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: wendywendivskii
Предмет: Українська мова, автор: lozovaaalina10
3. Прочитайте тексти й виконайте завдання 1. Легенда розповідає, що Спарта зазнавала поразки в другій Месенській війні й попро сила в Афін допомоги. Афіни послали Тіртея. Коли кривий шкільний учитель Тіртейл зійшов з колісниці, спартанці зовсім занепали духом: не такої допомоги чекали. Але як Тіртей промовляти своїми піснями до спартанців, то вони вщент розгромили ворога 11. Інша легенда також нагадує, яку роль відігравало живе слово в Стародавній Греці У війні із сусідкою Мегарою Афіни втратили острів Саламін. Не змігши повернути отр афіняни заборонили навіть згадувати про нього під страхом смерті. Тоді молодий Со (майбутній «батько» афінської демократії) склав елегії - сто вишуканих віршів про острів 1. прикинувшись божевільним, прочитав їх на площі перед народом. Соромно стало афина- нам - і вони призначили Солона ватажком воїнів, відвоювали острів, а потім його відсудили Ш. Чотирнадцять років безперервно панував Перикл в Афінах і цим він, видатний ора тор, значною мірою завдячував силі впливу свого могутнього слова. Про це, наприклад, св чить «Надгробне слово», виголошене ним під час поховання афінян, які загинули в перший рік Пелопоннеської війни (431-404 рр. до н. е.). Він промовляв перед матерями та вдовами загиблих винуватець смерті їхніх близьких. Перикл говорив про патріотичні почуття афи ських громадян, які захищають свою свободу й незалежність, свій демократичний лад, наго лошував на етичному значенні демократичної влади. Промова пробудила ентузіазм у народу так, що матері та вдови урочисто несли Перикла по місту, обсипали квітами, із захопленням цілували його одяг (О. Когут).