Предмет: Химия,
автор: ptbbsxn6wj
Яку масу 40%-ного розчину перекису водню треба додати до 120 г 10%-ного розчину
цієї речовини, щоб отримати 25%-ний розчин?
74 БАЛЛА. ОЧЕНЬ СРОЧНО
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Для розв'язання цієї задачі використаємо формулу розведення розчинів:
C₁V₁ + C₂V₂ = C₃V₃,
де C₁ і C₂ - масові частки речовин у початкових розчинах, V₁ і V₂ - об'єми цих розчинів, C₃ - масова частка речовини у кінцевому розчині, V₃ - його об'єм.
Ми маємо наступні дані:
C₁ = 10% = 0.10,
V₁ = 120 г,
C₂ = 40% = 0.40,
C₃ = 25% = 0.25.
Давайте позначимо масу 40%-ного розчину перекису водню, яку нам потрібно додати, як m г.
Застосуємо формулу розведення розчинів для речовини перекису водню:
0.10 * 120 + 0.40 * m = 0.25 * (120 + m).
Розв'яжемо це рівняння для m:
12 + 0.40m = 30 + 0.25m,
0.40m - 0.25m = 30 - 12,
0.15m = 18,
m = 18 / 0.15,
m = 120.
Отже, маса 40%-ного розчину перекису водню, яку потрібно додати, щоб отримати 25%-ний розчин, становить 120 г.
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: uliana3377544
Предмет: Математика,
автор: userwwxi
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: jsv923470
Предмет: Физика,
автор: kupcov2113