Предмет: Биология, автор: arishka5873

Природоохоронні території Поділля повідомлення

Ответы

Автор ответа: chaeyeong
1

Ответ:

Природоохоронні терито́рії Украї́ни — території, створені з метою охорони природних ландшафтів від надмірних змін внаслідок господарської діяльності людини на території України. Найважливішими з таких об'єктів є заповідники, національні парки, заказники. Загальна площа природно-заповідного фонду України становить 2,8 млн га.

Природні заповідники

Крім біосферних, на території України є 19 природних заповідників загальною площею понад 160000 га. Найбільшими з них: Розточчя, Медобори, Канівський, Казантипський тощо.

Національні природні парки

В Україні налічується понад 49 національних природних парків. Найбільше їх у Карпатах: Карпатський, Синевир, Ужанський, Сколівські Бескиди, Яворівський, Гуцульщина. Величезні площі займає національний природний парк Подільські Товтри в Хмельницькій області. Шацький природний заповідник створений на Поліссі. Коса Бирючий острів і східна частина Сиваської затоки належить до території Азово-Сиваського національного природного парку. На Лівобережній Україні створено національні природні парки — Деснянсько-Старогутський, Ічнянський, Гомільшанські ліси, Святі гори.

Заказники

Заказників на території України 2632. Вони займають площу понад 1 млн га, що становить 37% від загальної площі природно-заповідного фонду України.

Пам'ятки природи

Крім того, під охороною перебуває велика кількість пам'яток природи (їх в Україні 3025).

Інші природоохоронні території

Решта природно-заповідного фонду (23,5%) припадає на регіональні ландшафтні парки (44), заповідні урочища (774), ботанічні сади (22), зоологічні парки (13), парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва (538), дендрологічні парки (39)[2].

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: lanovenkotysia
8 клас I. Творче завдання ( на вибір). 1. Під час туристичного походу ви спостерігаєте за нічним зоряним небом. У формі розповіді з елементами опису напишіть, що ви побачили. Озаглавте текст. 2.Напишіть твір-роздум «Які друзі потрібні людині?», використовуючи при цьому різні за значенням прикметники. ІІ. Виберіть і запишіть речення з дієприкметниковим зворотом, правильно розставляючи розділові знаки. Зробіть повний морфемний розбір прислівника з цього речення. 1.Що в молодості навчишся то на старість як знайдеш (Н.творчість). 2.Погулявши коло бджіл і наївшись огіркових пуп’янків натрапив я на моркву (О.Довженко). 3.Пізніше на Русі з'явилися великі кораблі у яких під палубою сиділи гребці заховані від ворожих стріл і каменів (М.Слабошпицький). III. Дайте відповіді на питання, дотримуючись чіткості й лаконічності 1.3 поданими парами слів складіть словосполучення, ураховуючи правила вживання великої літери. Лідія – лідія, Олімп - олімп, Тигр – тигр, Центр – центр. 2.Спишіть, знімаючи риску в прислівниках. До/речі, в/роз/літ, од/віку, на/гора, на/совість, по/троє, по/французьки, не/аби/як. IV. Висловіть кілька аргументів на захист своєї позиції щодо дискусійного питання «Навчання - моє право чи мій обов'язок?» V. 1.Визначте жанр народної пісні, головну думку, випишіть художні засоби. Ой наварили ляхи пива Ой наварили ляхи пива, Та й нікому пити; Гей, взяли собі Україну, Та нігде прожити. Гей, взяли собі Україну, Та й не шанували. Ой ви, ляшки та недовірки, Годі ж панувати; Ой наварили ляхи меду, Гей, недалеко іде Гонта - Дасться він вам знати! Та й не шумували; 2.Порівняйте історичну пісню та думу. Наведіть приклади творів цих жанрів.срочно ДАЮ 50 БАЛОВ ​
Предмет: Математика, автор: vorocovadiana