Предмет: Физика, автор: sofijka812

Непроникна мембрана
Допоможіть срочно

Ответы

Автор ответа: aleksandrazabolotnaa
1

Ответ:

Непроникної мембрани немає!

Факти про мембрану:

Кліти́нна мембра́на, також плазмале́ма, плазмати́чна або цитоплазмати́чна мембра́на - зовнішня оболонка живої клітини, яка відокремлює цитоплазму клітини від навколишнього середовища. Складається з двох шарів ліпідів, також містить білки і вуглеводи.

Плазматична мембрана, або плазмолема система спеціалізованих структур, яка оточує кожну клітину, визначає її розміри і забезпечує збереження істотних відмінностей між вмістом клітини й зовнішнім середовищем або відокремлюс органели

Клітинна мембрана є напівпроникним бар'єром, що вибірково пропускає молекули всередину клітини та з неї назовні. Структури мембрани підтримують сталий вміст води, іонів, речовин всередині клітини. Плазмалема часто містить додаткові утворення для руху, захисту, живлення, взаємодії з іншими клітинами.

Білки мембрани можуть пронизувати її наскрізь, знаходитися на позаклітинній поверхні або кріпитися на цитоплазматичному боці. Трансмембранні домени білків гідрофобні, часто утворюють альфа-спіралі. Серед мембранних білків багато рецепторів, іонних каналів, іонних насосів, білків клітинної адгезії, транспортних білків.

Напівпроникна мембрана - перегородка, що пропускає малі молекул розчинника, але непроникна для більших молекул розчиненого речовини. Явище осмосу (вирівнювання концентрацій розчинів, розділених напівпроникної мембраною) лежить в основі обміну речовин, усіх живих організмів.

властивості мембрани :

-Напівпрониклість

-Текучість

-Самозамкненість

-Рухливість

-Рідкокристалічність (такі системи, у яких компоненти постійно переміщуються, але при цьому їхня впорядкована структура не порушується, називають рідкими кристалами. Усі біологічні мембрани рідкими кристалами)

Функції біологічних мембран:

-Захист

-Бар'єрна

-Створення компартментів

-Транспорт речовин

-Сприйняття інформації

-Забезпечення імунітету

-Ферментативна активність

-Перетворення різних форм енергії(механічної: рух Джгутиків, війок; електричної: формування нервового імпульсу; хімічної: синтез багатих на енергію сполук)

-Забезпечення міжклітинних контактів

Объяснение:

Непроникної мембрани дійсно немає.

Я написала тобі функції та властивості мембрани. Тому сподіваюсь що хоч чимось допомогла)

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: mavrina01
Предмет: Алгебра, автор: Sbidiuk