Сколько атомов Оксигена содержится в 46,7 г соли K2Cr2 O4 ?
Какой объем при н.у. занимают 0, 231 моль этана C2H6 ?
Ответы
Для вирішення цього завдання треба визначити кількість молей солі K2Cr2O4 та знайти кількість атомів кисню в цій кількості речовини.
Молярна маса K2Cr2O4 = 2 × молярна маса K + 2 × молярна маса Cr + 4 × молярна маса O = 2 × 39,1 г/моль + 2 × 52 г/моль + 4 × 16 г/моль = 294,2 г/моль
Кількість молей солі K2Cr2O4, яка міститься в 46,7 г:
n = m/M = 46,7 г / 294,2 г/моль = 0,1589 моль
Кількість атомів кисню в цій кількості речовини можна визначити з кількості молей кисню:
Кількість молей O в K2Cr2O4 = 4 × n = 4 × 0,1589 моль = 0,6356 моль
Кількість атомів кисню в цій кількості речовини:
N(О) = 0,6356 моль × 6,022 × 10^23 атомів/моль = 3,824 × 10^23 атомів
Отже, в 46,7 г солі K2Cr2O4 міститься 3,824 × 10^23 атомів кисню.
Для розв'язання цього завдання треба скористатися ідеальним газом і формулою:
V = nRT/P
де V - об'єм газу, n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала (8,31 Дж/(моль·К)), T - температура газу (в кельвінах) та P - тиск газу.
Значення R та нормальних умов (н.у.):
R = 8,31 Дж/(моль·К)
T = 273 К
P = 1 атм = 101,3 кПа
Кількість молей етану C2H6:
n = 0,231 моль
Тому, об'єм етану C2H6 за н.у:
V = nRT/P = (0,231 моль) × (8,31 Дж/(моль·К)) × (273 К) / (101,3 кПа) = 4,95 л
Отже, об'єм 0,231 моль етану C2H6 за н.у дорівнює 4,95 л.