Предмет: Химия,
автор: wornixxx135
Яка маса оцтової кислоти прореагує з 125 гр. кальцій карбонату?ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО
Ответы
Автор ответа:
1
Дано:
m(CaCO3)=125г
Знайти:
m(CH3COOH)-?
Розв'язання:
СаСО3+2СН3СООН=Са(СН3СОО)2+Н2О+СО2
М(СаСО3)=100г/моль
n=m/M
n(CaCO3)=125г/100г/моль=1,25моль
Пропорція:
1,25/1=х/2; х=1,25*2/1=2,5моль
М(СН3СООН)=60г/моль
m=n*M
m(CH3COOH)=2,5моль*60г/моль=150г
m(CaCO3)=125г
Знайти:
m(CH3COOH)-?
Розв'язання:
СаСО3+2СН3СООН=Са(СН3СОО)2+Н2О+СО2
М(СаСО3)=100г/моль
n=m/M
n(CaCO3)=125г/100г/моль=1,25моль
Пропорція:
1,25/1=х/2; х=1,25*2/1=2,5моль
М(СН3СООН)=60г/моль
m=n*M
m(CH3COOH)=2,5моль*60г/моль=150г
wornixxx135:
Дякую!
Похожие вопросы
Предмет: Право,
автор: djhddhx
Предмет: История,
автор: dila21
Предмет: Английский язык,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: nadja2014se