Предмет: Физика, автор: alexgorb789

Кисень масою 32 г знаходиться у закритій посудині при температурі 290 К.
Після нагрівання тиск у посудині підвищився в 4 рази. Визначити кількість теплоти,
повідомлену газу

Ответы

Автор ответа: x1x1x1x1x1x1x1x1
1

Відповідь:

Для розв'язання задачі використовуємо закон Гей-Люссака:

p1/T1 = p2/T2

де p1, T1 - початковий тиск і температура, p2, T2 - кінцевий тиск і температура.

Знаходимо кінцеву температуру:

T2 = T1 * p2/p1 = 290 * 4 = 1160 К

Знаходимо кількість теплоти за формулою:

Q = n * Cv * (T2 - T1)

де n - кількість речовини (в молях), Cv - молярна теплоємність при постійному об'ємі.

Кількість речовини знаходимо за формулою:

n = m/M

де m - маса газу, M - молярна маса.

M(О2) = 32 г/моль, тому n = 32/32 = 1 моль.

Молярна теплоємність при постійному об'ємі для ідеального газу дорівнює Cv = (3/2)R, де R - універсальна газова стала. Підставляємо значення:

Q = 1 * (3/2) * 8,31 Дж/(моль∙К) * (1160 - 290) К = 2,4 кДж.

Отже, кількість теплоти, повідомлену газу, дорівнює 2,4 кДж.

Похожие вопросы