Предмет: Химия, автор: paslfj0184

1.Яка маса кальцій оксиду вступила в реакцію з водою, якщо утворився гідроксид масою 22,2 г?
2.На кальцій оксид, масою 112 г, подіяли хлоридною кислотою. Яка його маса солі утворилася?
дано и розв обезательно​

Ответы

Автор ответа: 1Manka1
1
1)Дано:
m(Ca(OH)2)=22,2г
Знайти:
m(CaO)-?
Запишемо рівняння реакції між CaO та H₂O:
CaO + H₂O → Ca(OH)₂
Знайдемо кількість молей Ca(OH)₂:
n(Ca(OH)₂) = m(Ca(OH)₂) / M(Ca(OH)₂) = 22.2 г / 74.г/моль = 0.3 моль
За рівнянням реакції утворюється така ж кількість молей CaO:
n(CaO) = 0.3 моль
Знайдемо масу кальцій оксиду:
m(CaO) = n(CaO) × M(CaO) = 0.3 моль × 56г/моль = 16.8 г
Відповідь: маса кальцій оксиду, який вступив в реакцію з водою, дорівнює 16.8г.
2)Дано:
m(CaO) - 112 г.
Розв'язок:
Запишемо рівняння реакції:
CaO + 2HCl → CaCl₂ + H₂O
Знайдемо кількість молей CaO:
n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 112 г / 56.08 г/моль = 2 моль
Отже, за рівнянням реакції утворюється така ж кількість молей CaCl₂:
n(CaCl₂) = 2 моль
Знайдемо масу утвореної солі:
m(CaCl₂) = n(CaCl₂) × M(CaCl₂) = 2 моль × 110.98 г/моль = 221.96 г
Відповідь: маса утвореної солі дорівнює 221.96 г.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: kucanastasia47
Предмет: Алгебра, автор: sasha0985739780