Предмет: Физика, автор: merfus1

Скільки часу буде працювати електрична плитка потужністю 600Вт, якщо при цьому буде витрачено 360кДж енергії? Чому дорівнюватиме напруга в такому колі, якщо сила струму становитиме 3А?

Допоможіть в рішенні завдання будь ласка


merfus1: Можете будь ласка на листі?

Ответы

Автор ответа: rostikbratzabrata57
0

Ответ:

Для розв'язання першої частини задачі скористаємося формулою залежності кількості енергії від потужності, часу та напруги:

Q = P*t*eta

де Q - кількість енергії, P - потужність, t - час роботи, eta - ККД пристрою (приймемо його рівним 1, тобто припустимо, що всі витрати енергії перетворюються на тепло).

Підставляючи дані з задачі, маємо:

360000 = 600*t

Отже, час роботи електричної плитки дорівнює:

t = 600000/3600 = 166.67 секунд або 2 хвилини 46 секунд (округлюємо до цілих).

Друга частина задачі є трохи складнішою. Можемо скористатися формулою залежності напруги від опору і сили струму в колі:

U = I*R

де U - напруга, I - сила струму, R - опір.

Оскільки опір плитки не відомий, спочатку потрібно знайти його. Для цього скористаємося законом Ома:

I = U/R

або

R = U/I

Підставляємо дані з задачі:

R = U/3

Оскільки потужність електричної плитки дорівнює 600 Вт, то

P = U*I = U*(U/R) = U^2/R

Підставляємо значення потужності та сили струму з задачі:

600 = U^2/(U/3)

Отримуємо квадратне рівняння:

U^2 = 1800

Розв'язуючи його, отримуємо два розв'язки: U1 = sqrt(1800) ≈ 42.43 В і U2 = -sqrt(1800) ≈ -42.43 В. Очевидно, що напруга не може бути від'ємною, тому правильний відповідь - U = 42.43 В.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Аноним