Предмет: Химия, автор: gvvgyy

Визначте масу хлоридної кислоти з масовою часткою гідроген хлориду 10%, що необхідна для повного розчинення 6 г магнію.
a.182,5 г
b.154,5 г
c.163,5г
d.194,5 г

Ответы

Автор ответа: chemistrykk
4

Дано:

m(Mg) = 6 г

w(HCl) = 10%(0,1)

Найти:

Mg + 2HCl => MgCl2 + H2

n=m/M

n(Mg) = 6/24 = 0,25 моль

n(HCl) = 2n(Mg) = 2 × 0,25 = 0,5 моль

M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль

m вещества(HCl) = 0,5 × 36,5 = 18,25 г

w=m(вещества)/m(раствора)×100%

m раствора (HCl) = 18,25//0,1 = 182,5 г

Ответ: а) 182,5 г

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: vkirilchenko
Предмет: Алгебра, автор: diananope494